| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

Česká zemědělská univerzita v Praze

O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality
Home
Za obsah odpovídá:
JUDr. František Janouch
Obsah vytvořil:
Mgr. Josef Beránek
Publikováno:
28. 6. 2016
Vizualizace (b)

Home

Aktuality

Česká zemědělská univerzita v Praze spouští nové internetové stránkyDne 1. července 2016 spouští Česká zemědělská univerzita v Praze nové internetové stránky. Budou klást důraz na maximální přehlednost a jednoduchost struktury s respektem k technickým požadavkům a trendům moderních internetových prezentací.

Hlavní stránka univerzity obsahuje aktuální informace a rozcestník na další sub-portály. Ty jsou členěny dvěma způsoby: klasicky podle fakult a dalších součástí univerzity, v druhé rovině pak podle zájmů návštěvníků z řad uchazečů, studentů, absolventů, partnerů či veřejnosti. Cílem je, aby každý našel to, co hledá, maximálně na tři kliknutí. „Jsme přesvědčeni, že weby v podobě, v jaké budou spuštěny k 1. červenci, jsou velkým krokem správným směrem,“ uvedl prorektor pro strategii a informační systémy doc. Ing. Tomáš Šubrt, Ph.D.

Nové weby používají inteligentní a vizuálně přehledné dělení stránek s výraznými navigačními prvky, „drobečkovou navigaci” nad hlavním nadpisem a atraktivní dlaždicové výpisy rubrik a informací. Internetové stránky také vycházejí vstříc globálnímu trendu růstu mobilního internetu, který už nyní tvoří zhruba 40 % veškerých online přístupů.

Webové prezentace byly intenzivně připravovány od konce roku 2015, redakční systém dodala společnost Site One, grafickou podobu připravila společnost Web 4 all. Samotnou implementaci zajišťovalo Oddělení informačních a komunikačních technologií ČZU ve spolupráci s Oddělením komunikace ČZU.

Detailnější informace jsou k dispozici na speciální informační stránce http://www.noveweby.czu.cz.
 
page foot