| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

Česká zemědělská univerzita v Praze

O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality
Home
Za obsah odpovídá:
JUDr. František Janouch
Obsah vytvořil:
Ing. Anna Dolejšová
Publikováno:
28. 1. 2016
Vizualizace (b)

Home

Aktuality

Dřevařský pavilon FLD se otevřel studentům a výzkumným pracovníkůmDnes 28. ledna 2016 byl za účasti představitelů veřejného života i akademické sféry z České republiky i zahraničí slavnostně otevřen Dřevařský pavilon Fakulty lesnické a dřevařské ČZU.


Tento technologický, vědecký a výukový pavilon bude sloužit výzkumným činnostem postgraduálních studentů a zaměstnanců a výukovým činnostem (včetně praktických) pregraduálních studentů hlavně v oblasti lesnictví a dřevařství. „Toto jedinečné propojení vytvoří podmínky pro významné zkvalitnění technického vzdělávání na univerzitě a podpoří využití dřeva v ČR jako nejvýznamnější obnovitelné suroviny. Pracoviště rovněž rozšíří potenciál pro vývoj nových prakticky využitelných metod a tím zlepší transfer technologií a znalostí do lesnické a dřevařské praxe,“ uvedl děkan FLD prof. Ing. Marek Turčáni, PhD.


Cílem projektu bylo v místě dočasného centra truhlářské výroby vybudovat a technologicky vybavit novou moderní budovu Dřevařského pavilonu. Objekt je rozdělen do tří dilatačních celků – hlavní čtyřpodlažní budovy, dvoupodlažní části s přednáškovými sály na východní straně a spojovacího koridoru hlavního vstupu.


V budově, jejíž užitná plocha činí 5 400 m2, nejsou jen prostory pro výuku, ale především prostory pro praktickou činnost studentů a zaměstnanců. Ve 4. podlaží jsou umístěny dílny a laboratoře osazené stroji a zařízením na výrobu, testy a zkoušky dřeva a materiálů na bázi dřeva včetně nanotechnologií či elektronového mikroskopu. Ve 2. podlaží je umístěna velká posluchárna (kapacita pro 160 studentů) a dvě menší učebny. Součástí projektu je pořízení moderního technologického vybavení pro laboratoře a truhlářskou dílnu.


Realizace projektu Dřevařský pavilon FLD podpořeného z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) trvala deset měsíců a byla ukončena na konci roku 2015. Jde o jednou ze dvou nejvýznamnějších investičních akcí, které byly v posledních desetiletích realizovány na ČZU.


 
page foot