| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

Česká zemědělská univerzita v Praze

O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality
Vizualizace (b)

Aktuality

Informace

NAZV ZEMĚ - vyhlášení 1. veřejné soutěže

27. 7. 2016

Národní agentura pro zemědělský výzkum (MZe) vyhlásila soutěž v programu aplikovaného výzkumu ZEMĚ 2017-2025. více ... »

Česká zemědělská univerzita v Praze spouští nové internetové stránky

28. 6. 2016

Dne 1. července 2016 spouští Česká zemědělská univerzita v Praze nové internetové stránky. Budou klást důraz na maximální přehlednost a jednoduchost struktury s respektem k technickým požadavkům a trendům moderních internetových prezentací. více ... »

Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí

27. 6. 2016

Jménem ministra životního prostředí Richarda Brabce předal dne 22. června v aule České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) první náměstek MŽP Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D., ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí. více ... »

Ministerstvo zemědělství ocenilo diplomové práce studentů ČZU s praktickým přínosem

15. 6. 2016

Cenu ministra zemědělství za vynikající diplomovou práci s významným dopadem na zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny a přírodních zdrojů se zaměřením na praxi předal dne 14. června absolventům České zemědělské univerzity v Praze náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce komodit, výzkumu a poradenství Ing. Jiří Šír. více ... »

Zahradní slavnost pro absolventy

13. 6. 2016

Více než pět set absolventů ČZU, kteří promovali v letech 2001 až 2005, a jejich rodinných příslušníků se sešlo na Zahradní slavnosti, která se konala 11. června odpoledne v areálu ČZU v Praze Suchdole. více ... »

Studenty vytvořené aplikace pomáhají chránit přírodu

2. 6. 2016

Záchrana živočichů každoročně ohrožených při senosečích bude jednodušší. Dobrovolníkům, zemědělcům a myslivcům ji usnadní nová mobilní aplikace, kterou naprogramovali studenti České zemědělské univerzity v Praze. více ... »

Miss Agro 2016 se stala Lada Pařízková

12. 5. 2016

Volbou královny ČZU v úterý 10. května vyvrcholil festival Miss Agro 2016. Krásné počasí přilákalo do areálu České zemědělské univerzity v Praze během odpoledne a večera několik tisíc návštěvníků, kteří za doprovodu hudebních skupin Sto zvířat, Buty nebo Mydy Rabycad, vytvořili skvělou atmosféru. více ... »

Miss Agro 2016 již zítra!

9. 5. 2016

Finále jedné z největších studentských akcí v Praze – festivalu Miss Agro 2016 – se uskuteční v areálu České zemědělské univerzity v Praze Suchdole zítra od 14:00 hodin. Hlavní program začíná v 16:00, vstup volný. více ... »

Nový ročník Life Sciences Film Festivalu na startu

14. 4. 2016

Již dnes můžete přihlásit svůj film na 6. ročník festivalu LSFF, který proběhne ve dnech 17. – 23. října 2016. Soutěžit můžete o Velkou cenu LSFF dotovanou 3000 Eury či o některou z osmi dalších cen. více ... »

Rektor ČZU ocenil vynikající pedagogy

1. 4. 2016

V úvodu tradičního velikonočního koncertu České zemědělské univerzity, který se konal 30. března, rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s předsedou Akademického senátu ČZU Ing. Zdeňkem Votrubou, Ph.D., předal Ceny rektora za pedagogickou činnost pro rok 2016. více ... »

Na ČZU se diskutovalo o Transatlantické úmluvě

30. 3. 2016

Dopady Transatlantické úmluvy (TTIP) na zemědělství a kvalitu potravin bylo tématem veřejné diskuse, která proběhla 29. března v Kruhové hale ČZU za účasti politiků i zástupců nevládních organizací a odborných svazů. více ... »

ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking

8. 3. 2016

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí. více ... »

Ministr Richard Brabec a rektor ČZU Jiří Balík ocenili nejlepší mobilní aplikace

17. 2. 2016

Záchrana živočichů ohrožených každoročně při senoseči bude v letošní sezóně jednodušší. Usnadnění přinese dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům sada mobilních aplikací vyvinutých k loni spuštěnému portálu SENOSEC.CZU.CZ. více ... »

Dřevařský pavilon FLD se otevřel studentům a výzkumným pracovníkům

28. 1. 2016

Dnes 28. ledna 2016 byl za účasti představitelů veřejného života i akademické sféry z České republiky i zahraničí slavnostně otevřen Dřevařský pavilon Fakulty lesnické a dřevařské ČZU. více ... »

Časopis Science upozornil na práci českých ochránců

7. 1. 2016

Vědci z ČZU se podílejí na unikátním projektu, v jehož rámci se loni v bývalém vojenském prostoru Milovice – Mladá objevili divocí koně, zubři a také zpětně šlechtění pratuři pocházející z Nizozemí. Projekt ocenil i prestižní vědecký časopise Science ve svém prosincovém vydání. více ... »

Nové Mezifakultní centrum environmentálních věd potvrzuje dynamický rozvoj ČZU

17. 12. 2015


Za účasti předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, ministra zemědělství Mariana Jurečky, kardinála Dominika Duky, náměstka ministra školství Stanislava Štecha, náměstka ministra životního prostředí Vladimíra Dolejského a dalších vrcholných zástupců ministerstev, primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, předsedy České konference rektorů a rektora Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, a vedení České zemědělské univerzity v Praze bylo dne 16. prosince 2015 ve 12 hodin slavnostně otevřeno Mezifakultní centrum environmentálních věd II. více ... »

Začíná nové funkční období dvou děkanů ČZU

15. 12. 2015

Akademický senát Fakulty lesnické a dřevařské do čela fakulty opět zvolil prof. Ing. Marka Turčániho, PhD. Akademický senát Fakulty životního prostředí vybral dosavadního proděkana prof. RNDr. Vladimíra Bejčka, CSc. více ... »

Study in Prague – veletrh pražských veřejných vysokých škol se blíží!

15. 12. 2015

Prezentace nabídky bakalářských a víceletých magisterských studijních oborů 8 pražských veřejných vysokých škol studentům středních škol proběhne 14. ledna na VŠE. více ... »

Kdo je sportovcem roku ČZU?

4. 12. 2015

Vítězem ankety Sportovec roku ČZU pro rok 2015 se stala Veronika Vojtová z Fakulty životního prostředí, která se věnuje kanoistice a vodnímu slalomu. více ... »

Modernizace farmy v Rudě

1. 12. 2015


Dne 30. listopadu 2015 byla za účasti vedení univerzity, vedení Školního zemědělského podniku ČZU, zástupců dodavatele i místní samosprávy slavnostně přestřižena páska nové stáje pro dojnice včetně dojírny a též rekonstruované porodny. více ... »

Studenti důstojně uctili památku 17. listopadu

24. 11. 2015


Tisíce studentů vysokých škol, vysokoškolských pedagogů a také pamětníků shromáždění 17. listopadu 1989 se sešlo v neděli 22. listopadu 2015 odpoledne na pražském Albertově. Vyjádřili respekt studentům, kteří v minulosti pozdvihli hlas na obranu svobody a demokracie, i když tušili, že to pro ně může mít tvrdé následky. více ... »

Vědec z ČZU získal Danubius Young Scientist Award

11. 11. 2015

Ing. Abraham Kabutey, Ph.D., obdržel prestižní cenu udělovanou nejlepším mladým vědcům, jejichž výzkum lze uplatnit v oblasti povodí Dunaje. více ... »

Rektoři oslaví státní svátek společně

27. 10. 2015

Rektoři pražských vysokých škol v čele s předsedou České konference rektorů profesorem Tomášem Zimou, rektorem Univerzity Karlovy, si připomenou odkaz prezidenta T. G. Masaryka. více ... »

Velkou cenu LSFF 2015 získal film o skutečném jídle

15. 10. 2015

Cenu rektora ČZU tedy velkou cenu LSFF 2015 spojenou s finanční odměnou 3000 Eur získal americký film „Na obranu jídla” režiséra Michaela Schwarze. více ... »

Life Sciences Film Festival na ČZU po páté

12. 10. 2015

Dokument Rébus jménem touha odstartoval v pondělí 12. 10. letošní ročník LSFF, který potrvá celý týden. Festivalové ceny budou vyhlášeny ve středu 14. 10. během slavnostního ceremoniálu, který začne symbolicky v 5 hodin 55 minut odpoledne v Clubu C. O víkendu pak završí festival afterparty Jídlo to je věda v Kampusu Dejvice, protože letošním hlavním tématem je jídlo a zdraví. více ... »

Na ČZU se diskutovaly plánované výzvy v programu Horizont 2020

12. 10. 2015

Zástupci Generálního ředitelství pro výzkum a rozvoj Evropské komise Davide Amato a Tomáš Turecki představili výzvy v oblasti biotechnologie, zemědělství, potraviny a životní prostředí plánované na období 2016 a 2017. více ... »

Nové laboratoře za 100 milionů Kč posílí praktickou výuku a výzkum na ČZU

2. 10. 2015


Měření emisí výfukových plynů spalovacích motorů pomocí infračerveného spektrometru a zařízení pro měření velikostních spekter a koncentrací částic ve výfukových plynech je jednou z mnoha nových možností, které bude možné uskutečňovat v laboratořích, které byly 1. října slavnostně otevřeny na Technické fakultě ČZU. více ... »

24. ročník konference Agrární perspektivy - AGRARIAN PERSPECTIVES XXIV.

24. 9. 2015

Společná konference Provozně ekonomické fakulty a Asociace rakouských agrárních ekonomů (ÖGA) - AGRARIAN PERSPECTIVES XXIV. více ... »

Zástupci univerzit diskutovali o Mediasite

23. 9. 2015

Živé zachycení přednášek a jejich sdílení na dálku i prezentace zařízení, která jsou schopná najednou snímat obraz z plochy počítače a kamery včetně zvuku, byla hlavní témata letošní 5. konference Mediasite User Group CZ 2015, která se konala 15. září v prostorách Studijního a informačního centra ČZU. více ... »

Ministr životního prostředí Senegalu ocenil přínos ČZU

15. 9. 2015


Ministr životního prostředí Senegalu Abdoulaye Baldé při své zářijové návštěvě v České republice zavítal i na ČZU. V rozhovoru s rektorem prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., dr. h. c., ocenil přínos ČZU k záchraně kriticky ohrožené antilopy Derbyho. více ... »

Nový pavilon posílí výuku na FAPPZ ČZU

8. 9. 2015


V pondělí 7. září byl ve 12.00 slavnostně otevřen nový pavilon Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. více ... »

Ministr ocenil výsledky vědecké práce ČZU

2. 9. 2015


Ministr zemědělství Marian Jurečka předal během zahájení veletrhu Země živitelka Cenu ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky a Cenu ministra za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje. více ... »

Vznikne v Praze inovační čtvrť?

29. 7. 2015


Odborníci z Fraunhoferova institutu představili strategii, jak z Prahy udělat město budoucnosti. Unikátního projektu Morgenstadt, který mj. navrhuje vybudovat v Praze čtvrť, která propojí univerzity a firmy, se zúčastnila i ČZU. více ... »

Česko-Korejsko-Taiwanský kulturní večer v Akademickém klubu ČZU

21. 7. 2015


V pátek 17. července 2015 se v Akademickém klubu České zemědělské univerzity v Praze konal Česko-Korejsko-Taiwanský kulturní večer v rámci projektu MLESA. více ... »

Jerseyky z ČZU uspěly v národní soutěži

10. 7. 2015

„Jerseyky z Požár“ ze Školního zemědělského podniku ČZU se dobře umístily v národních šampionátech dojných plemen v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně. více ... »

Český polní robot zabodoval

1. 7. 2015


Tým ČZU EDURO přivezl ze soutěže Field Robot Event 2015, který se konal ve dnech 16. až 18. června 2015 ve slovinském Mariboru, opět medaili. Společně s dánským týmem se robotický tým ČZU dělí o celkové druhé místo. více ... »

Ministerstvo zemědělství ocenilo diplomové práce s praktickým přínosem

30. 6. 2015


Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů předal 24. června 2015 absolventům ČZU náměstek ministra zemědělství Ing. Jindřich Šnejdrla. více ... »

Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí

23. 6. 2015


Jménem ministra životního prostředí Richarda Brabce předal dne 22. 6. 2015 v aule České zemědělské univerzity v Praze první náměstek MŽP Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D., ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí. více ... »

100 000 Kč pro nejlepší mobilní aplikace

17. 6. 2015


Ministr životního prostředí Richard Brabec společně s rektorem České zemědělské univerzity v Praze prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., dr. h. c., zahájili soutěž pro studenty univerzity o nejlepší mobilní aplikaci k portálu SENOSEC.CZU.CZ na zlepšení ochrany zvířat při sečích. více ... »

Česko má nové profesory, mezi nimi dva z ČZU

15. 6. 2015


Čtyřicet dva nových profesorů obdrželo v pátek 12. června 2015 z rukou náměstka ministra školství Jaromíra Vebera jmenovací dekrety. Mezi nově jmenovanými profesory je i Pavla Hejcmanová a Miroslav Svoboda z ČZU. více ... »

Firma z podnikatelského inkubátoru ČZU slaví úspěchy

1. 6. 2015

"JAPU – zdravé svačiny nejen do škol", firma inkubovaná v univerzitním podnikatelském inkubátoru Point One, získala 28. května cenu poroty v soutěži Social Impact Award. více ... »

ČZU přispěla k ochraně zvířat při sklizni a sečích

25. 5. 2015

Klíčovým krokem pro úspěch projektu Ochrana zvířat při sklizni a sečích je aktivní propojení všech zainteresovaných stran, tj. zemědělců, myslivců a dobrovolníků z řad veřejnosti. Jeho záměrem je návrh účinné koncepce ochrany a prevence pro volně žijící zvířata při sečení a sklizni v oblasti zemědělské prvovýroby. Na podporu spolupráce byl 11. května spuštěn v testovacím režimu webový portál SENOSEC.CZU.CZ, který usnadní komunikaci mezi mysliveckou i laickou veřejností. více ... »

Medaile České akademie zemědělských věd míří na ČZU

20. 5. 2015

Bronzové medaile ČAZV obdrželi dva zástupci České zemědělské univerzity, a to prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc., a doc. Ing. Zdeněk Havlíček, CSc. více ... »

Miss Agro 2015 je Klára Zalabáková

15. 5. 2015

Jeden z největších pražských studentských happeningů Miss Agro proběhl 12. května odpoledne v areálu České zemědělské univerzity v Suchdole. Vítězkou sedmnáctého ročníku soutěže se stala Klára Zalabáková z PEF, Klára Johánková byla zvolena první vicemiss a Kateřina Ježková druhou vicemiss. Korunky jim předal rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c. více ... »

Vědec z ČZU získal Danubius Young Scientist Award

11. 11. 2015

Ing. Abraham Kabutey, Ph.D., obdržel prestižní cenu udělovanou nejlepším mladým vědcům, jejichž výzkum lze uplatnit v oblasti povodí Dunaje. více ... »

Společenské setkání absolventů po padesáti letech

12. 5. 2015

ČZU pozvala absolventy, kteří absolvovali tehdejší Vysokou školu zemědělskou v roce 1965. více ... »

Přední světový biolog obdržel titul doctor honoris causa na ČZU

21. 4. 2015

Profesor Ing. Peter Šutovský, Ph.D., který působí jako profesor Zootechniky, klinické gynekologie a porodnictví na Universitě of Misssouri-Columbia, obdržel včera 20. dubna během zasedání Vědecké rady ČZU čestný doktorát z rukou rektora prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr. h. c. více ... »

Včelí mikroflora může být klíčem k prevenci onemocnění

15. 4. 2015

Vědci z ČZU s kolegy z Akademie věd České republiky a Výzkumným ústavem včelařským v Dole popsali přirozené změny mikroflory včel, ke kterým dochází v průběhu včelího života. Jejich poznatky, které publikovali ve vědeckém časopisu PLOS ONE, mohou vést k vývoji nového účinného přípravku pro podporu imunity a zdraví včel. více ... »

Rektor ocenil výborné pedagogy ČZU

10. 4. 2015


Dne 9. dubna 2015 předal sedmi pedagogům rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Klegou Ceny rektora za pedagogickou činnost pro rok 2015. více ... »

Na Farmě roku hospodaří absolventi ČZU

27. 3. 2015


Vítězství v soutěži Farma roku, kterou každoročně vyhlašuje Asociace soukromého zemědělství ČR, náleží v rámci 13. ročníku, který proběhl v loňském roce, rodině Zapletalových z Nové Vsi nedaleko Kolína, informuje aktuální číslo Zemědělce. Zapletalovi se svojí aktivitou zasloužili o to, že v obci, kde žijí a hospodaří, nabylo své původní hodnoty a významu minulým režimem zhanobené slovo sedlák. více ... »

Vědci z ČZU hledají nové biopesticidy

19. 3. 2015

Vzhledem k obavám, které u konzumentů vzbuzuje používání syntetických chemikálií při pěstování zemědělských plodin, je trendem posledních hledání jejich bezpečných náhražek. více ... »

Veletrh pracovních příležitostí na ČZU

26. 2. 2015

Umožnit osobní setkání studentů a zástupců firem, a také zprostředkovat práci, stáž, praxi nebo spolupráci na bakalářských a diplomových pracích je hlavním cílem Veletrhu pracovních příležitostí, který dnes, 26. února, pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze. více ... »

Student ČZU se stal vrcholným zástupcem studentů v Radě vysokých škol

19. 2. 2015

<br>Předsednictvo Rady vysokých škol na své schůzi 19. února 2015 potvrdilo Bc. Hynka Roubíka z České zemědělské univerzity v Praze na pozici místopředsedy. Studentský zástupce se tak oficiálně stal vrcholným reprezentantem vysokoškoláků. Potvrzení Hynka Roubíka na pozici místopředsedy RVŠ nastalo přesně týden po jeho zvolení Studentskou komorou Rady vysokých škol. Pro jeho zvolení přes 90 % všech přítomných delegátů SK RVŠ.
více ... »

Sirovodík jako prostředek proti stárnutí?

4. 2. 2015


Může sirovodík, po kterém zapáchají zkažená slepičí vejce, působit jako prostředek proti stárnutí? U prasečích vajíček ano. Zjistil to výzkumný tým z České zemědělské univerzity v Praze ve spolupráci s francouzskými kolegy z Université Sciences et Technologies v Lille. Výsledky publikoval renomovaný vědecký časopis PLOS ONE. více ... »

Esenciální oleje chrání dřevo

28. 1. 2015


Největší účinnost v boji proti houbovému napadení bukového dřeva vykazují oleje, které obsahují látky karvakrol a tymol, což jsou například oregano a tymián. Ukázal to výzkum vědců z ČZU. více ... »

Zažijte univerzitní atmosféru na ČZU

16. 1. 2015


Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) zve zájemce o studium na Dny otevřených dveří ve dnech 23. a 24. ledna 2015 od 8.00 do 16.00 hodin (v sobotu do 13.00) do univerzitního areálu ČZU v Praze-Suchdole (bus č. 107, 147 „Zemědělská univerzita“ ze stanice metra „A“ Dejvická). více ... »

Prof. Legát laureátem ceny Anežky Žaludové za rok 2014

7. 1. 2015


Prestižní ocenění za mimořádný přínos o rozvoj péče o kvalitu v naší zemi obdržel prof. Ing. Václav Legát, DrSc. z katedry jakosti a spolehlivosti strojů Technické fakulty ČZU v Praze. Dne 25. listopadu 2014 byla ve Španělském sále Pražského hradu pod záštitou prezidenta České republiky, předsedy Senátu PČR a předsedy vlády slavnostně předána ocenění České společnosti pro jakost devíti firmám a jedné osobnosti. více ... »

Noví profesoři ČZU převzali jmenovací dekrety

22. 12. 2014


Prof. Ing. Eva Vlková, Ph.D., a prof. Ing. Milan Lstibůrek, MSc., Ph.D., převzali 18. prosince ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekret z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka. více ... »

Vyšlo nové číslo zpravodaje Živá univerzita

19. 12. 2014


Poslední letošní číslo Živé univerzity přináší ohlédnutí za dvěma výraznými emeritními rektory, rozhovory s úspěšnými absolventy, kteří mohli svůj talent rozvinout díky změně režimu před 25 lety, a také rozhovory s významnými vědci z ČZU. více ... »

ČZU vítá nové uchazeče o studium

15. 12. 2014


Česká zemědělská univerzita v Praze dnes odstartovala příjem přihlášek ke studiu, které je možné podávat do 31. března 2015. více ... »

Vynikající absolventi doktorského studia obdrželi Ceny ministra zemědělství

11. 12. 2014


Na veřejném slavnostním zasedání vědecké rady ČZU, která se konala 8. prosince 2014, byly předány diplomy novým docentům ČZU a též absolventům doktorských studijních programů. Zároveň byli oceněni autoři nejlepších disertačních prací v oblasti zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny se zaměřením na praxi, jimž ocenění předal spolu s rektorem náměstek ministra Ing. Jindřich Šnejdrla. více ... »

CSR: Univerzity spoluvytvářejí svou zemi

10. 12. 2014


Studenti tří pražských vysokých škol společně navrhli, jak se chovat odpovědněji, a debatovali s představiteli firem, které CSR podporují. Dne 5. prosince 2014 na České zemědělské univerzitě v Praze diskutovali Milan Vašina (generální ředitel T-Mobile, a.s.), Michaela Chaloupková (členka představenstva ČEZ, a.s.), Vratislav Janda (ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé Česko a Slovensko), Daniel Rubeš (personální ředitel AGROFERT, a.s.), Vladimír Víšek (manažer pro udržitelný rozvoj IKEA) a Christian Katholnigg (výkonný ředitel CSR Company Austria) o tom, jak tyto společnosti uplatňují společenskou odpovědnost firem a jak by na tomto poli chtěli spolupracovat s vysokými školami. více ... »

Fórum ČZU: Solidarita a odpovědnost

8. 12. 2014


Třetí podzimní veřejná beseda v rámci cyklu Fórum ČZU nesla název Solidarita a odpovědnost. Proběhla 3. prosince 2014 opět v Klubu C a diskutovali předseda Senátu Milan Štěch, místopředseda Poslanecké sněmovny Ing. Jan Bartošek, biskup Václav Malý a ekonom Ing. David Marek, Ph.D. více ... »

Vítězem ankety Sportovec roku ČZU pro rok 2014 je Matěj Benda

5. 12. 2014


Student Technické fakulty ČZU, který se věnuje cyklistice, respektive paracyklistice, Matěj Benda zvítězil mezi osmnácti nominovanými sportovci z řad studentů a zaměstnanců ČZU a obdržel pohár Sportovce roku. více ... »

ČZU si připomene výročí 17. listopadu

13. 11. 2014


Česká zemědělská univerzita spolu s ostatními pražskými univerzitami, se Studentskou komorou Rady vysokých škol a vysokoškolskými spolky ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky České republiky zve na shromáždění pořádané u příležitosti 75. a 25. výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 na Albertově. více ... »

ČZU představila praktický nástroj k plánování obnovitelných zdrojů energie

22. 10. 2014


Interaktivní mapa obnovitelných zdrojů energie je účinným nástrojem pro regionální udržitelné plánování v energetice. "Je to nástroj k usměrnění investičního kapitálu, veřejná správa a samospráva dostává do ruky záchrannou brzdu ale i informace o rozvojovém potenciálu regionu, " charakterizuje aplikaci, která se dostupná na www.restep.cz, radní Pardubického kraje Ing. Václav Kroutil. více ... »

Na ČZU se vášnivě diskutovalo o přínosu rodinných farem

17. 10. 2014


První veřejná diskuse v rámci cyklu Fórum ČZU proběhla 15. října 2014 od 16 hodin v zaplněném Klubu C. Náměstek ministra zemědělství Ing. Jindřich Šnejdrla diskutoval spolu se zástupcem Potravinářské komory Ing. Tomášem Kreutzerem, předsedou Asociace soukromého zemědělství Ing. Josefem Stehlíkem a analytikem Petrem Havlem o roli rodinných farem a budoucnosti českého zemědělství. více ... »

Vítězka LSFF: Tímto filmem chceme změnit svět

16. 10. 2014


Velkou cenu LSFF 2014 spojenou s finanční odměnou 3000 Eur získal britský film Microbirth / Mikrozrození a cenu si osobně převzala režisérská dvojice Toni Harmanová a Alex Wakeford. "Tímto filmem chceme změnit svět," řekla Toni Harmanová při přebírání ceny za dokument, který byl teprve před několika týdny uveden do distribuce a již si získal širokou pozornost. více ... »

4. ročník mezinárodního festivalu dokumentů Life Sciences Film Festival začíná

13. 10. 2014


Týden, během kterého mohou zájemci zhlédnout 169 dokumentárních snímků z 29 zemí na téma přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje, začíná právě dnes 13. října na ČZU. Zaměří se mimo jiné na témata symbiózy, neznámých vlastností hub, alternativních zdrojů energie, zájmu o urban gardening či na možnosti „pěstování“ masa ze zárodečných buněk. více ... »

ČZU se úspěšně zapojila do OP VaVpI

2. 10. 2014


Všech pět projektů, které předložila ČZU v rámci tzv. pražské výzvy, bylo MŠMT vybráno k financování a v minulých dnech řešitelé obdrželi rozhodnutí o poskytnutí dotace. Realizace těchto projektů výrazným způsobem prohloubí možnosti výuky a vědecké práce, bez které je vysokoškolské studium nemyslitelné, a také přispěje k posílení transferu technologií a inovací do praxe. více ... »

ČZU hostí klíčovou mezinárodní konferenci zaměřenou rozvoj venkova v tropickém pásmu

17. 9. 2014


Překlenutí propasti mezi zvyšujícími se znalostmi lidstva a ubývajícími zdroji je hlavním tématem mezinárodní konference Tropentag, která probíhá ve dnech 17.–19. září na České zemědělské univerzitě v Praze. více ... »

Experti v Praze jednají o lesnické genetice

28. 8. 2014


O metodách moderní vědy vhodných k řešení otázek spojených se šlechtěním dřevin diskutují přední světoví odborníci v Praze na IUFRO Forest Tree Breeding Conference, pořádané Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity a Mezinárodním svazem organizací lesnického výzkumu (IUFRO). více ... »

Studentská formule Spikelet startuje

31. 7. 2014


Nový jednomístný závodní vůz formulového typu, který se účastní prestižní série závodů Formula Student v Evropě, představili 29. července 2014 studenti Technické fakulty ČZU. více ... »

Memorandum podpoří česko-indonéskou spolupráci

21. 7. 2014

Posílit dosavadní spolupráci v oblasti zvyšování kvality vzdělávání v zemědělství má za cíl nové Memorandum o spolupráci, které 18. července podepsal rektor Udayana University Bali prof. Ketut Suastika spolu s prvním prorektorem České zemědělské univerzity v Praze doc. PhDr. Michalem Lošťákem, Ph.D. Během téže slavnostní akce za účasti představitelů indonéské ambasády a zástupců univerzit bylo podepsáno i memorandum o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. více ... »

Na ČZU soupeřila studentská formule a elektromobil

15. 7. 2014


Na přístupové rovince, kudy během školního roku přicházejí či přijíždějí studenti k jednotlivým fakultám, si včera změřily síly elektromobil VW eUP! a školní formule SPIKELET. více ... »

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre udělila čestný doktorát prof. Jiřímu Balíkovi

4. 7. 2014


Rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., a prof. Ing. Ladislav Zeman, CSc., z Mendelovy univerzity v Brně převzali z rukou rektora SPU prof. Ing. Petra Bielika, PhD., dr.h.c., čestný titul doctor honoris causa při slavnostním zasedání vědecké rady SPU v Nitre, které se uskutečnilo 1. července 2014. více ... »

Jedovatý plyn reguluje zrání savčích vajíček

2. 7. 2014

Vědci z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) ve spolupráci s francouzskými kolegy z Université Lille1, Sciences et Technologies objevili významnou roli, kterou sehrává toxický plyn sulfan (sirovodík) při regulaci zrání savčích vajíček. Informoval o tom včera odborný časopis PLOS ONE. více ... »

Štěstí přeje připraveným

30. 6. 2014

Nepropásněte svoji šanci! V těchto dnech je stále možné se přihlásit do druhého kola přijímacího řízení na některé obory České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). více ... »

Prestižní cena pro mladé vědce míří na ČZU

25. 6. 2014

Danubius Young Scientist Award, která je udělována od roku 2011 vynikajícím mladým vědcům v zemích širšího podunajského regionu, slavnostně převzala 25. června ve Vídni Ing. Věra Bunešová, Ph.D., z České zemědělské univerzity v Praze. více ... »

Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí

24. 6. 2014

Jménem ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce předal 23. června v aule České zemědělské univerzity v Praze náměstek ministra Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D., ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí. více ... »

Tým ČZU vyhrál mezinárodní soutěž polních robotů

23. 6. 2014

Tým EDURO z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se prosadil v mezinárodní soutěži polních robotů a získal celkově první až druhé místo spolu s týmem Phaethon z Německa. více ... »

Absolventi magisterského studia na ČZU získali Cenu ministra zemědělství

18. 6. 2014

Ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka předal během slavnostních promocí dne 17. června 2014 Ceny ministra zemědělství za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů. více ... »

Rektor ČZU zvolen do vedení České konference rektorů

10. 6. 2014


Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., byl dne 5. června 2014 v Českých Budějovicích zvolen místopředsedou Komory rektorů veřejných a státních vysokých škol (Komory A České konference rektorů). více ... »

ČZU přispívá k realistickému plánování využití obnovitelných zdrojů energie

6. 6. 2014


Nesystémová podpora obnovitelných zdrojů energie (OZE), která v roce 2010 vyvrcholila nechvalně proslulým solárním boomem, byla podnětem realizace projektu Interaktivní mapy OZE pro regionální udržitelné plánování v energetice. Cílem řešitelů projektu RESTEP - Regional Sustainable Energy Policy based on the Interactive Map of Sources bylo vytvořit nástroj pro tvorbu racionálních podnikatelských záměrů a koncepcí energetické politiky podporujících rozvoj OZE v souladu s principy ochrany životního prostředí, udržitelnosti a regionální svébytnosti. více ... »

Dětský koutek ČZU Poníček pokračuje

26. 5. 2014


Již dva roky na ČZU funguje dětský koutek Poníček, který byl otevřen díky projektu podpořenému z OP Praha Adaptabilita. Tento projekt v květnu končí, ale dětský koutek bude otevřen i nadále. více ... »

Ing. Jana Vohralíková jmenována kvestorkou ČZU

19. 5. 2014


Novou kvestorkou České zemědělské univerzity v Praze byla k dnešnímu dni jmenována Ing. Jana Vohralíková. Nahradí Ing. Josefa Vojáčka, který odešel na post generálního ředitele Vojenských lesů a statků ČR. více ... »

Předseda Senátu PČR vyzdvihl kvality ČZU

16. 5. 2014


"Česká zemědělská univerzita v Praze je jednička ve své oblasti," konstatoval předseda Senátu Milan Štěch na závěr své návštěvy ČZU v Praze-Suchdole ve středu 13. Května 2014. V Akademickém klubu si vyslechl prezentaci zaměření jednotlivých fakult, institutu a dalších součástí z úst děkanů či jejich zástupců a poté se vydal v doprovodu vedení na prohlídku areálu. více ... »

Korunku Miss Agro 2014 získala Simona Porazilová

15. 5. 2014


Nejpůvabnější dívkou České zemědělské univerzity v Praze roku 2014 se stala Simona Porazilová z Provozně ekonomické fakulty. Jako vice miss byly zvoleny Veronika Kratochvílová z Provozně ekonomické fakulty a Zuzana Galajdová z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. více ... »

Miss Agro 2014 - MIG 21, UDG, Prago Union a vstup zdarma!

12. 5. 2014


Tradiční studentská soutěž Miss Agro vypukne letos 13. května 2014 v pražském Suchdole, v areálu České zemědělské univerzity. 16. ročník soutěže o nejpůvabnější dívku České zemědělské univerzity v Praze letos okoření přední české kapely Mig 21, UDG, Prago union a Lola běží. Navíc budou mít návštěvníci možnost vidět několik krátkých exhibicí. Vstup na akci, která začíná v 16 hodin, je jako každoročně zcela zdarma. více ... »

IV. ročník Life Sciences Film Festivalu se blíží

23. 4. 2014


Letošní ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd sice proběhne tradičně v říjnu (13. - 17. října 2014), ale právě teď zahájil příjem přihlášek filmů! více ... »

Den Země na ČZU

17. 4. 2014


Studentský klub SPOLU na ČZU s podporou vedení univerzity chystá dne 24. dubna 2014 výsadbu rostlin s jedlými plody. Cílem akce je dál rozvíjet unikátní kampus univerzity jako místa ideálního pro studium a příjemného pro odpočinek. více ... »

Interní auditoři veřejných vysokých škol jednali na ČZU

14. 4. 2014


Nosným odborným zaměřením setkání, které proběhlo 9. a 10. dubna, bylo zadávání veřejných zakázek na veřejných vysokých školách. S perspektivami právního rámce veřejných zakázek seznámil účastníky JUDr. Mgr. Vlastimil Fidler, ředitel odboru práva veřejných zakázek a koncesí Ministerstva pro místní rozvoj. více ... »

Mongolský velvyslanec navštívil ČZU

4. 4. 2014


Neformální setkání se studenty, diskuse o přínosech studia na ČZU a další spolupráci v oblasti vysokého školství, zemědělství či lesnictví zahrnovala návštěva mongolského velvyslance v ČR J.E. pana Zumberellkhama Dorjdamba v areálu univerzity. více ... »

Vyšlo nové číslo zpravodaje Živá univerzita

3. 4. 2014


První letošní Živá univerzita přináší rozhovor s jedním z čerstvě jmenovaných profesorů, s absolventkou ČZU, která zasedla do poslanecké lavice, a také s kanoistou Ondřejem Karlovským, který byl vyhlášen sportovcem roku 2013. více ... »

David Herák znovu zvolen předsedou Akademického senátu

31. 3. 2014


Členové Akademického senátu České zemědělské univerzity v Praze na svém zasedání 25. března 2014 volili ze svého středu předsedu. V tajných volbách byl jednomyslně 25 hlasy hned v prvním kole zvolen doc. Ing. David Herák, Ph.D., z Technické fakulty. více ... »

Studujte obor, který opravdu chcete!

26. 3. 2014


Do 31. března 2014 je stále otevřená možnost přihlásit se ke studiu na všech fakultách a institutu ČZU. Navíc nadaným a motivovaným uchazečům o studium bude odpuštěna přijímací zkouška a mohou získat stipendium až 5 000 Kč měsíčně po celý první ročník. více ... »

Fakulta tropického zemědělství je fairtradová

25. 3. 2014


Fakulta tropického zemědělství ČZU splnila požadavky mezinárodní kampaně a dne 24. března 2014 obdržela titul Fairtradová fakulta. Jde o druhou fakultu v ČR, která se může pyšnit tímto prestižním oceněním díky tomu, že oficiálně podporuje spravedlivý obchod. více ... »

Venkov posiluje spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze

17. 3. 2014


Vytváření vhodných podmínek pro přenos informací o aktuálních výsledcích vědy a výzkumu do venkovského prostoru, pomoc s přípravou rozvojových regionálních strategií i s organizací vzdělávacích akcí je cílem Memoranda o spolupráci, které dne 13. března 2014 podepsali předseda Národní sítě Místních akčních skupin ČR (NS MAS) Ing. František Winter a rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. více ... »

Sedmé společenské setkání absolventů VŠZ po 50 letech

19. 3. 2014

Dne 12. května 2014 se bude konat společenské setkání absolventů, kteří ukončili své studium na VŠZ v roce 1964. více ... »

Setkání teorie s praxí: Veletrh pracovních příležitostí na ČZU

18. 2. 2014


Umožnit osobní kontakt mezi studenty a firmami, případně zprostředkování práce, stáže, praxe nebo spolupráce na bakalářských a diplomových pracích je hlavním cílem veletrhu pracovních příležitostí, který pořádá dne 27. února 2014 Česká zemědělská univerzita v Praze. více ... »

Profesionálové z praxe budou předávat zkušenosti studentům

11. 2. 2014


Zprostředkovat studentům praktické zkušenosti a promítnout do nich teoretické vědomosti, které získávají v průběhu studia, je hlavním cílem memorand o spolupráci, která 10. února 2014 uzavřela Česká zemědělská univerzita v Praze se zástupci firem EVERESTA, Mg Consulting, ONLINE jazyky - angličtina online pro samouky a veřejně prospěšnou společností Úhlava. více ... »

Začíná nové funkční období rektora a tří děkanů ČZU

3. 2. 2014


Dne 1. února 2014 zahájil své druhé funkční období rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. Zároveň se na začátku února ujali své role i děkani tří fakult ČZU. více ... »

Prezident republiky jmenoval rektory veřejných vysokých škol

22. 1. 2014


Prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., spolu s dalšími jedenácti rektory jmenoval včera prezident republiky Miloš Zeman na Pražském hradě. Funkce se ujmou od února 2014, jejich funkční období potrvá do konce ledna 2018. Pěti z nich, včetně rektora ČZU Jiřího Balíka, tím začne už druhé funkční období, sedm rektorů je nově jmenovaných. více ... »

Zažijte univerzitní atmosféru na Dnech otevřených dveří ČZU

16. 1. 2014


ČZU zve zájemce o studium na Dny otevřených dveří ve dnech 24. a 25. ledna 2014 od 8.00 do 16.00 hodin (v sobotu do 13.00) do univerzitního areálu ČZU v Praze-Suchdole (bus č. 107, 147 "Zemědělská univerzita" ze stanice metra "A" Dejvická). více ... »

ČZU uzavřela memorandum o spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR

14. 1. 2014


Další rozvinutí dosavadní spolupráce v oblasti vzdělávání, výzkumu, transferu technologií a znalostí je cílem memoranda o spolupráci, které včera společně podepsali předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Ing. Josef Stehlík a rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. více ... »

ČZU získala ocenění „ECTS Label“

8. 1. 2014


Výkonná agentura pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast Evropské komise rozhodla těsně před koncem roku 2013 o udělení evropského ocenění „ECTS Label“ České zemědělské univerzitě v Praze. více ... »

Vědci z ČZU objevili magnetický smysl psů

6. 1. 2014


Tým Ing. Vlastimila Harta, Ph.D. z ČZU a prof. Dr. Hynka Burdy z univerzity Duisburg-Essen v Německu změřil orientaci těla 70 psů různých plemen při vyměšování. Získal celkem víc než 7 000 měření, z nichž se po podrobné analýze souvislosti s nepatrnými výkyvy magnetického pole Země ukázalo, že psi preferují nasměrování těla v severojižní ose, ale pouze v obdobích, kdy je magnetické pole klidné. V minulých dnech o tom informoval odborný časopis Frontiers in Zoology. více ... »

ČZU zahájila příjem přihlášek ke studiu v akademickém roce 2014/15

16. 12. 2013


Česká zemědělská univerzita v Praze dnes oficiálně odstartovala příjem přihlášek ke studiu, které je možné podávat do 31. března 2014. Vedle desítek dosavadních oborů se studenti mohou přihlásit také na letos nově akreditované bakalářské obory. Právě neustále rozvíjená nabídka studijních oborů je jedním z hlavních důvodů dlouhodobě rostoucího počtu uchazečů o studium, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí. více ... »

Kanoista Karlovský zvolen Sportovcem roku ČZU pro rok 2013

13. 12. 2013


Vítězem Ceny rektora pro nejlepšího sportovce roku ČZU pro letošní rok se stal Ondřej Karlovský z Provozně ekonomické fakulty, který se věnuje kanoistice, vodnímu slalomu v kategorii C2 (deblkanoe). více ... »

Pražské vysoké školy společně hájí zájmy regionu

4. 12. 2013


V úterý 3. prosince 2013 podepsal primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček s rektory pražských vysokých škol a s předsedou Akademie věd ČR memorandum o spolupráci při hájení společných zájmů na národní i mezinárodní úrovni, a to především při realizaci společných projektů v oblasti výzkumu a vývoje. více ... »

Pomáháme po vzoru programu Erasmus

3. 12. 2013


Pod heslem "Staň se patronem programu Erasmus a pomoz tam, kde je potřeba" uspořádali zaměstnanci oddělení mezinárodních vztahů rektorátu ČZU sbírku na podporu MŠ Gagarinova a ZŠ Mikoláše Alše. Řediteli mateřské školy předali 8 500 Kč, které dobrovolně věnovali zaměstnanci ČZU účastnící se zahraničních pobytů, a také balíky kancelářského papíru, pastelky, křídy, vodové barvy či speciální barevné papíry. Základní škole přispěli 250 kg starého papíru, za který škola získá prostředky na nákup učebních pomůcek. více ... »

ČZU oceněna v rámci „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH“

2. 12. 2013


Rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., převzal v pátek 29. listopadu 2013 ve Španělském sále Pražského hradu ocenění za umístění České zemědělské univerzity v rámci oborové kategorie „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH“ více ... »

Co si myslí o Fair Trade studenti ze zahraničí i Česka, napoví Mezinárodní férová party na ČZU

28. 11. 2013


Zahraniční studenti z exotických koutů světa, kteří představí svoji kulturu, a také pohled českých studentů studujících společně s nimi na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), budou hlavními protagonisty Mezinárodní studentské férové party, která se uskuteční 4. prosince 2013 v 17.30 v prostorách Fakulty tropického zemědělství (Kamýcká 129, Praha Suchdol). Akce je součástí kampaně podporující vyhlášení ČZU za "Fair Trade vysokou školu". více ... »

Rektoři pražských VŠ: Když nebude víc peněz od státu a EU, vědě v Praze hrozí útlum

13. 11. 2013


Pokud se nenavýší objem peněz na vědu a nezlepší podmínky financování z EU pro pražské instituce, věda v metropoli se do roku 2020 výrazně utlumí. Na společné tiskové konferenci spojené s Dnem vědy konané 13. listopadu 2013 na to upozornili rektoři pěti pražských veřejných vysokých škol. Kromě stagnace peněz od státu jim vadí i to, že na financování vědy se málo podílejí soukromé subjekty. V hlavním městě se přitom vyprodukuje víc než 60 procent vědeckých výsledků. Na výzkum a vývoj šlo loni 26 miliard korun, jde o stejnou částku od roku 2011 a s jejím navýšením se nepočítá. více ... »

ČZU zvítězila v hokejové bitvě pražských univerzit

5. 11. 2013


Třetí ročník pražské hokejové bitvy, která vypukla 31. října 2013 v Tipsport aréně, ovládla Česká zemědělská univerzita v Praze. Ve finále porazila dvojnásobného obhájce titulu z předchozích ročníků - mužstvo Univerzity Karlovy. Zápasy sledoval i primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, který předal vítěznému týmu putovní pohár. více ... »

Na ČZU se konal Národní oborový informační den Horizont 2020

4. 11. 2013


Národní informační den pořádaný při příležitosti otevření nového programovacího období evropského programu na podporu vědy, výzkumu a inovací Horizon 2020 v oblastech Potravinové zabezpečení, udržitelné zemědělství, mořský výzkum a bioekonomika a také Ochrana klimatu, efektivní využívání zdrojů a surovin, se uskutečnil 31. října 2013 na České zemědělské univerzitě v Praze. více ... »

ČZU udělila čestný doktorát světově uznávanému odborníkovi v oboru environmentální chemie

23. 10. 2013


Emeritní profesor na Univerzitě v Limoges Prof. Dr. Jean-Claude Bollinger, odborník v oboru fyzikální chemie a chemie životního prostředí, obdržel během slavnostního zasedání vědecké rady ČZU v pondělí 21. října 2013 z rukou rektora prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., čestný doktorát. více ... »

ČZU hostí národní konferenci k Horizon 2020

16. 10. 2013


Národní informační den, který proběhne 31. října na ČZU, zahájí nové programovací období evropského programu na podporu vědy, výzkumu a inovací Horizon 2020 v oblastech Potravinové zabezpečení, udržitelné zemědělství, mořský výzkum a bioekonomika a také Ochrana klimatu, efektivní využívání zdrojů a surovin. více ... »

ČZU podporuje vznik největší multioborové knihovny v Česku

21. 10. 2013


Dnešním podpisem smlouvy o spolupráci mezi Českou zemědělskou univerzitou v Praze (ČZU) a Národní technickou knihovnou (NTK) byl definitivně položen základ pro největší českou multioborovou knihovnu. Smlouvu podepsali rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. a ředitel NTK Ing. Martin Svoboda. více ... »

Life Sciences Film Festival ocenil dokument o DNA

17. 10. 2013


Dokument nizozemských filmařů DNA: Sny a skutečnost získal Velkou cenu Life Sciences Film Festivalu 2013. Členům filmařského týmu ji předal včera v podvečer na slavnostním vyhlášení cen rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. Téměř hodinový film sleduje práci mezinárodního týmu vědců z BGI, Pekingského genetického institutu, kteří se soustředí na výzkum genetické podstaty geniality a hledají takové geny, které například budoucím dětem zaručí konkrétní inteligenční nebo fyzické vlastnosti. více ... »

Life Sciences Film Festival 2013 začíná už v pondělí

11. 10. 2013


Vědě se dnes daří realizovat to, co bylo ještě před pár lety jen stěží představitelnými sny - nahlížet do komunikace rostlin, do uspořádání hmyzích států, proniká do mikrosvěta molekul i atomů, DNA organismů, společenstev i společností. A tím rovněž otevírá etické otázky a přibližuje se samé podstatě života, která je pro mnohé nedotknutelná a tabuizovaná. Právě filmový dokument o závodech ve zkoumání DNA otevře letošní 3. ročník Life Sciences Film Festivalu, který zahájí ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., v pondělí 14. října v 16 hodin v Kruhové hale. Slavnostního zahájení se účastní také prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc., a prof. RNDr. Stanislav Komárek, Dr., kteří se zapojí do následné diskuse. Festival je zdarma a přístupný široké veřejnosti. více ... »

Life Sciences Film Festival: DNA a sny, ze kterých mrazí

3. 10. 2013


Od objevu DNA uběhlo necelých 50 let, než byla dokončena analýza genomu člověka. Dnes však vědecké objevy nabírají na obrátkách. Chcete znát sekvenci genomu u 100 odrůd rajčat? U 10 tisíc kultivarů rýže, u 250 rodin s jedním dítětem nebo u 5000 dvojčat? Vše je možné. Ale v BGI - Pekigském genomickém institutu jdou dál, objednali si 2000 geniálních dětí s IQ kolem 150 a začínají zkoumat genetické předpoklady spojené s nadprůměrnou inteligencí. Blíží se doba, kdy si bude možné v porodnici objednat génia? více ... »

Tým studentské formule ČZU úspěšně zakončil sezónu

24. 9. 2013


Na krásném celkovém 15. místě v konkurenci 47 týmů z celé Evropy se umístila studentská formule České zemědělské univerzity v Praze. Jako desátí pak studenti z ČZU dokončili hlavní a nejnáročnější závod - Endurance. Čtvrtým závodem završil CULS Prague Formula Racing druhou závodní sezonu v rámci soutěže Formula Student/SAE. více ... »

Záchrana antilop stojí na spolupráci s ČZU, potvrdil v Praze ředitel národních parků Senegalu

13. 9. 2013


Šéf Ředitelství národních parků Senegalu (DPN) Souleye Ndiaye, navštívil na pozvání České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) a o. s. Derbianus CSAW Českou republiku. Jeden z nejvyšších představitelů ochrany přírody západoafrické země během pěti dnů českým vědcům a diplomatům představil své vize v ochraně kriticky ohroženého západního poddruhu antilopy Derbyho. více ... »

Vědci ČZU online sledovali nečekaný výlet divočáka

11. 9. 2013


Zatímco dlouhodobé sledování pohybu divočáků prokázalo, že černá zvěř většinou neopouští své několikakilometrové teritorium, během letních měsíců byli vědci z České zemědělské univerzity svědky zajímavého putování jednoho divokého prasete jménem Mirek. více ... »

Tým CULS Prague Formula Racing oficiálně představí monopost pro rok 2013

5. 8. 2013


Tým vysokoškolských studentů představí 6. srpna 2013 v 11.00 hodin v Kruhové hale ČZU jednomístný závodní vůz, který se účastní série závodů Formula Student v Evropě. První z nich se koná 8. srpna 2013 v Hradci Králové, další pak od 22. srpna 2013 v Maďarsku a následně Rakousku a poslední soutěž letos proběhne od 13. do 16. září 2013 v Itálii. více ... »

Kdo, nebo co je ptačím dispečerem?

15. 7. 2013


Vodní ptáci preferují dosedání na hladinu v severojižní ose bez ohledu na směr příletu, lehký vánek, postavení slunce, počasí nebo lokalitu. Tyto závěry a další výsledky rozsáhlého výzkumu vědců z České zemědělské univerzity v Praze a z University Duisburg-Essen (Německo) dnes publikoval renomovaný mezinárodní vědecký časopis Frontiers in Zoology. více ... »

Studenti ČZU uspěli na mezinárodní soutěži polních robotů

2. 7. 2013


Druhé místo v úloze Basic navigation a třetí místo v soutěži hodnotící spolupráci dvou robotů různých týmů si odnesli studenti ČZU z letošního ročníku soutěže Field Robot Event 2013, která se konala od 27. do 29. června 2013 v areálu České zemědělské univerzity v pražském Suchdole. více ... »

Absolventi magisterského studia na ČZU získali Cenu ministra zemědělství

28. 6. 2013


Během slavnostních promocí dne 26. června 2013 byly z rukou náměstka ministra zemědělství pro úsek zemědělských komodit, výzkumu a poradenství RNDr. Jiřího Macha předány ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství a ochrany krajiny a přírodních zdrojů. více ... »

Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí

25. 6. 2013


Jménem ministra životního prostředí Tomáše Chalupy předal dne 24. června 2013 v aule České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) první náměstek MŽP Ing. Martin Frélich ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí. více ... »

Ochutnávka nejlepších českých vín na ČZU

24. 6. 2013


Jedinečnou příležitost seznámit se s nejlepšími víny z vinařské oblasti Čechy a ochutnat je měli všichni zájemci 21. června 2013 v Klubu C v areálu České zemědělské univerzity v Praze. Za symbolických 100 Kč bylo možné ochutnat 85 vzorků vín, které se účastnily Národní soutěže vín. více ... »

Revoluce kmenových buněk v přímém přenosu

15. 5. 2013


Příběhy lidí, kterým kmenové buňky prodlužují život, nebo alespoň výrazně zlepšují jeho kvalitu, jsou hlavním tématem filmu Revoluce kmenových buněk, který se velmi výrazně zapsal do paměti návštěvníků několika mezinárodních filmových festivalů, včetně Life Sciences Film Festivalu, který každoročně pořádá Česká zemědělská univerzita v Praze. V rámci festivalových ozvěn, bude možné shlédnout tento dokument 20. května 2013 v 18 hodin v šesti krajských studiích Českého rozhlasu. více ... »

Švédská velvyslankyně ocenila spolupráci univerzit

14. 5. 2013


Darem unikátního díla LINNAEUS APOSTLES vyzdvihla velvyslankyně Švédského království J. E. paní Annika Jaganderová výbornou spolupráci mezi Českou zemědělskou univerzitou v Praze a švédskými univerzitami. více ... »

Open-air festival a soutěž Miss Agro už toto úterý v areálu ČZU

13. 5. 2013


Patnáctý ročník Miss Agro začne v úterý 14. května ve 14 hodin v kampusu ČZU. Soutěž krásy a důvtipu 12 finalistek-studentek České zemědělské univerzity v Praze vyvrcholí v rámci open-air festivalu v kampusu univerzity na tradičním místě před Kruhovou halou. Na programu je také vystoupení No Name, Eddie Stoilow, Ivana Mládka a dalších. Z nehudebních exhibicí se můžete těšit na skupinu cheerleaders a na taneční exhibice. Vstup je zdarma. více ... »


Dopravní omezení na MISS Agro 14. května 2013

7. 5. 2013

Vzhledem ke konání MISS Agro 2013 v úterý 14. května 2013 v okolí Kruhové haly a kolejí, bude platit následující dopravní omezení. Doporučujeme všem v tyto dny využít jiný způsob dopravy než automobilem. více ... »

ČZU ovládla Pražský Majáles 2013

3. 5. 2013


Kandidát ČZU PSYczech I. zvítězil v meziuniverzitním klání a se stal králem 9. Pražského Majálesu, který vyvrcholil průvodem a festivalem 30. dubna 2013 v pražské Stromovce. Král převzal žezlo od loňského vítěze - Převtělení svatého Václava z Univerzity Karlovy. více ... »

ČZU přivítá velvyslance USA

19. 4. 2013


Česká zemědělská univerzita přivítá velvyslance Spojených států amerických, J.E. Normana L. Eisena, který společně s rektorem ČZU prof. Jiřím Balíkem zahájí dne 23. dubna 2013 konferenci Advancing US Czech Scientific Cooperation. více ... »

Advancing US Czech Scientific Cooperation

24. 4. 2013

Velvyslanec Spojených států amerických, H. E. Norman L. Eisen společně s rektorem ČZU prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., zahájil 23. dubna 2013 konferenci Advancing US Czech Scientific Cooperation. Účastníky pozdravili též Miroslava Kopicová, první místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace, a Rudolf Haňka, hlavní vědecký poradce předsedy vlády Petra Nečase. více ... »

Architekti ocenili nový pavilon IVP

22. 4. 2013


Jednou z prezentovaných staveb v prestižní knize Česká architektura 2011 - 2012 je výukový pavilon s bezbariérovým přístupem, který byl v areálu Institutu pro vzdělávání a poradenství ČZU dokončen v minulém roce. více ... »

ČZU hostí mezinárodní výstavu fotografií

16. 4. 2013


Putovní výstavu fotografií s názvem Časy se mění je možné shlédnout do 6. května 2013 v Kruhové hale. Výstava prezentuje vítězné fotografie ze soutěže, jejímž cílem bylo vystihnout nevšední podoby práce v našem každodenním životě. více ... »

Nová fakulta se představila zajímavými projekty

5. 4. 2013


Výstava unikátních fotografií z exotických zemí připomíná desítky rozvojových projektů, které během posledního desetiletí úspěšně realizoval Institut tropů a subtropů. více ... »

Májka z ČZU připomíná blížící se Majáles

2. 4. 2013


"Studentský měsíc" zahájili 30. března 2013 studenti pražských vysokých škol společným vztyčením studentské májky ve Vodičkově ulici v centru Prahy. Májka je vysoká téměř deset metrů a věnoval ji podobně jako loni rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc. Májku převzal do péče Ing. Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1. více ... »

Předsedou Akademického senátu České zemědělské univerzity v Praze zůstává David Herák

26. 3. 2013

Členové Akademického senátu České zemědělské univerzity v Praze na svém zasedání 26. března 2013 volili ze svého středu předsedu. V tajných volbách byl 23 senátory hned v prvním kole zvolen doc. Ing. David Herák, Ph.D. z Technické fakulty. více ... »

Vyšlo jarní číslo zpravodaje Živá univerzita

26. 3. 2013


První letošní číslo zpravodaje Živá univerzita přibližuje vědeckou práci dvou nedávno jmenovaných profesorů a také čtyř zahraničních vědců, jimž ČZU udělila mimořádná ocenění. Číslo dále představuje vědecké projekty FAPPZ a FTZ a zmiňuje i úspěchy studentů v celorepublikové soutěži O nejlepší urbanistický projekt a v mezinárodní soutěži Zemědělství se satelitem. více ... »

Víno ČZU uspělo na soutěži v Litoměřicích

25. 3. 2013


Stříbrnou medaili na prestižní soutěži Vinařské Litoměřice získala ČZU (Vinařství Mělník-Chloumek) za Rulandské bílé 2012, české zemské víno. Šampionem se stal Tramín červený 2012, výběr z hroznů vinařství BM Tvrdonice. Vítězná vína vzešla ze 700 přihlášených vzorků, které ve středu a ve čtvrtek posuzovali odborníci z celé republiky. Každý z odborných licencovaných degustátorů musel posoudit přes padesát vzorků. "Letos to vypadá velice dobře. Očekával jsem, že z ročníku 2012 budou vína povedená, ale i přesto jsem velmi mile překvapen," sdělil jeden z degustátorů. více ... »

Špičkový německý odborník získá prestižní titul na ČZU

7. 3. 2013


Mezinárodně uznávaný odborník v oblasti herbologie - nauky o plevelech a jejich regulaci prof. Dr. Karl Hurle (Universität Hohenheim, Německo) obdrží v pondělí 11. března 2013 čestný titul doctor honoris causa České zemědělské univerzity v Praze z rukou rektora prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc. Slavnostní zasedání vědecké rady, během níž bude čestný doktorát udělen, začíná ve 14 hodin v aule ČZU. více ... »

Veletrh pracovních příležitostí na ČZU

27. 2. 2013


Dne 28. února 2013 proběhl na ČZU Veletrh pracovních příležitostí. Jeho cílem je umožnit osobní kontakt mezi studenty a firmami za účelem zprostředkování práce, stáže, praxe nebo spolupráce na bakalářských a diplomových pracích. více ... »

Mezinárodní sympozium otevřelo nové možnosti záchrany antilop Derbyho

13. 2. 2013


Dva roky připravované mezinárodní setkání odborníků v oblasti ochrany přírody a chovu antilop proběhlo na konci ledna v západoafrickém Senegalu. více ... »

Svědectví map

7. 2. 2013


Česká zemědělská univerzita v Praze představuje společně s Národním zemědělským muzeem unikátní nástěnné mapy z 16. až 19. století. Digitální kopie nástěnných map, vytištěné v původní velikosti, jsou instalovány ve foyeru Fakulty životního prostředí ČZU. Výstava potrvá do 27. 2. a je volně přístupná. více ... »

ČZU zabodovala v žebříčku Fakulta roku 2012/2013

1. 2. 2013


Usnadnit mladým volbu školy a škole samotné ukázat, kde jsou její plusy a minusy, je cílem mnoha analýz a srovnávacích studií. Hospodářské noviny v minulých dnech poukázaly na žebříček, který skutečně může napomoci mladým lidem zorientovat v rostoucím počtu oborů a vybrat si školu, která bude opravdu vkladem do života. Jde o projekt Fakulta roku, který organizuje Česká studentská unie. více ... »

Prožijte Dny otevřených dveří na ČZU

18. 1. 2013


ČZU zve všechny zájemce o studium na Dny otevřených dveří ve dnech 25. a 26. ledna 2013 od 8.00 do 15.00 hodin do univerzitního areálu ČZU v Praze-Suchdole (bus č. 107, 147 "Zemědělská univerzita" ze stanice metra "A" Dejvická). více ... »

Modernizací a rozšířením výukových prostor reaguje ČZU na rostoucí zájem o studium

18. 1. 2013


Ve čtvrtek 17. ledna 2013 rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., spolu se zástupci vedení univerzity a jednotlivých fakult přestřihl pásku a slavnostně otevřel rekonstruované demonstrační a pokusné stáje a nový výukový pavilon, který bude sloužit především rozrůstající se Provozně ekonomické fakultě a nové zřízené Fakultě tropického zemědělství. Současně byl také rekonstruován navazující legendární studentský klub C. více ... »

ČZU vstupuje do roku 2013 s novou fakultou

7. 1. 2013


Akademický senát ČZU na svém zasedání dne 4. prosince 2012, na základě souhlasného stanoviska Akreditační komise ČR, schválil zřízení nové Fakulty tropického zemědělství (Faculty of Tropical AgriSciences), která vznikne k 1. 1. 2013 na platformě dosavadního vysokoškolského ústavu – Institutu tropů a subtropů (ITS). více ... »

Novým portálem studuj.czu.cz otevírá ČZU přijímací řízení na příští akademický rok

17. 12. 2012


Dnešním spuštěním nových webových stránek studuj.czu.cz bylo oficiálně odstartováno přijímací řízení pro uchazeče o studium na České zemědělské univerzitě v akademickém roce 2013/2014. Zároveň byla zahájena komunikační kampaň šitá budoucím studentům přímo na míru, a to především v online prostoru (kontext, hypertext, display + PPC), který vychází z analýzy jejich mediální konzumace jako vysoce efektivní. více ... »

Sportovcem roku ČZU 2012 se stal Tomáš Dlabaja

14. 12. 2012


V úvodu letošního tradičního vánočního koncertu pro zaměstnance a příznivce ČZU vyhlásil rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., vítěze soutěže o nejlepšího sportovce roku ČZU. Vítězem pro rok 2012 a Sportovcem roku ČZU se stal Tomáš Dlabaja z Technické fakulty, český reprezentant v orientačním běhu a mistr světa pro rok 2012 v závodě štafet. více ... »

Projekt vodní elektrárny z ČZU získal cenu

12. 12. 2012


Mezi vítězi devátého ročníku Studentské ceny ENVIROS za rok 2011, který se konal v rámci Českého energetického a ekologického projektu je i doktorand Fakulty životního prostředí ČZU Ing. Jiří Bednář. Cenu rektora ČVUT v Praze obdržel za projekt „Návrh realizace malé vodní elektrárny“. Ceny byly slavnostně vyhlášeny na galavečeru 20. listopadu 2012 v Aule ČVUT v Betlémské kapli. více ... »

Mají kapři šestý smysl?

10. 12. 2012

Jsou-li kapři ponecháni v klidném prostředí, zaujmou velmi často severo-jižní polohu. Tuto polohu dávají vědci do souvislosti s geomagnetickým polem. V renomovaném vědeckém časopisu PLOS ONE tento výsledek publikovali vědci z České zemědělské university pod vedením Dr. Vlastimila Harta ve spolupráci s kolegy z Přírodovědecké fakulty UK a z University Duisburg-Essen. více ... »

ČZU se ujímá prezidentství Podunajské konference rektorů

26. 11. 2012


Současné trendy rozvoje univerzit a jejich spolupráce v oblasti vymezené povodím Dunaje byly hlavním tématem pravidelného výročního setkání Podunajské konference rektorů. Přibližně 50 vrcholných představitelů univerzit z členských zemí EU, kandidátských zemí i nečlenských zemí diskutovalo 22 a 23. listopadu 2012 na ČZU o zintenzivnění spolupráce, využití evropského Joint research institute, o realizaci evropské strategie pro podunajský region, která zdůrazňuje význam vzdělávání, a také o konkrétním společném projektu ochrany Dunaje a jeho přítoků. více ... »

Den vědy na pražských vysokých školách

22. 11. 2012


Scientia Pragensis – Den vědy je tradičně plný přednášek, během nichž se návštěvníci z řad studentů a široké veřejnosti dozví například o obranných mechanismech rostlin proti stresu, dále získají nové poznatky o budoucnosti geneticky modifikovaných živočichů nebo zajímavosti o fascinujících vlastnostech psího čichu. Zajímavé jistě budou přednášky o antihmotě, o pohybu jako prostředku kultivace člověka či o roli ceramidů v kůži a jejich využití v léčbě kožních onemocnění. Zájemci o ekonomii potěší téma iracionality při finančním rozhodování a přednáška na téma ekonomické příčiny vítězství SSSR a porážky Německa ve 2. světové válce. V neposlední řadě návštěvníky čeká poutavé a obrazově bohaté seznámení s projektem výstavby sluneční školy v indickém Himálaji a také příběh historie restaurování mozaiky Posledního soudu na Zlaté bráně katedrály sv. Víta. více ... »

Výroční setkání rektorů podunajského regionu bude hostit ČZU

16. 11. 2012


Prodiskutovat a posoudit, jak mohou univerzity přispět ke spolupráci v regionu povodí Dunaje, který je unikátní přítomností států EU (tzv. starých i nových členských zemí), kandidátských zemí, ale i zemí stojících mimo EU je cílem setkání rektorů, které proběhne 22. a 23. listopadu 2012 na půdě České zemědělské univerzity v Praze. více ... »

ČZU hledá talenty, budou přijati bez přijímacích zkoušek a získají stipendium

8. 11. 2012


Prokazatelně talentované uchazeče přijme Česká zemědělská univerzita v Praze bez přijímací zkoušky a navíc obdrží stipendium až 5 000 Kč měsíčně po celý první ročník. Tyto výhody ČZU poskytne uchazečům, kteří se umístili na předních místech v předmětových soutěžích. Jde např. o matematickou olympiádu, fyzikální olympiádu, biologickou olympiádu, středoškolskou odbornou činnost a další odborné soutěže garantované MŠMT. Cílem tohoto motivačního opatření je získat pro studium na ČZU uchazeče, kteří svůj talent a odborný zájem prokázali na střední škole a budou pravděpodobně úspěšnými vysokoškolskými studenty. více ... »

Dokument o lidských genech zvítězil na Life Sciences Film Festivalu

18. 10. 2012

Francouzský dokument hledající odpověď na otázku, nakolik jsme determinováni našimi geny, nazvaný Skrytý život našich genů získal hlavní festivalovou cenu – Cenu rektora na II. ročníku Life Sciences Film Festival. Cenu předal režisérovi Hervé Nisicovi a jeho kameramanovi Jean-Jacquesovi Bouhonovi ve středu 17. října v aule ČZU rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc. více ... »

Life Sciences Film Festival začíná dnes s V. Michálkem a T. Sedláčkem

15. 10. 2012

Druhý ročník filmového festivalu o vědě Life Science Film Festival začíná právě dnes. Slavnostního zahájení v kruhové hale ČZU od 15:00 hodin se zúčastní režisér Vladimír Michálek, držitel Českého lva za film Jak zabít Sekala a tvůrce dalších výjimečných filmů (Amerika, Zapomenuté světlo, O rodičích a dětech…), který je též podepsán pod dokumenty EM a ON, V chrámu přírody atd). Po zahájení festivalu bude v 16:30 v české premiéře uveden americký film Symfonie půdy režisérky Deborah G. Garcii natočený v letošním roce. Festival je určen pro širokou veřejnost a je přístupný zdarma. Kompletní informace na www.lsff.cz. více ... »

Vyšel podzimní zpravodaj ČZU Živá univerzita

8. 10. 2012


Třetí číslo univerzitního zpravodaje Živá univerzita otevírá úvodní slovo rektora věnované 60. výročí samostatnosti ČZU. Tradičně pak zpravodaj představuje nově jmenované profesory a též úspěšného absolventa, který dnes působí na University of British Columbia v Kanadě. Dále zpravodaj přináší zhodnocení státních závěrečných zkoušek a připomíná čerstvé držitele cen ministra zemědělství za nejlepší diplomové práce. více ... »

Rektor ČZU Jiří Balík společně s místopředsedou Senátu PČR Přemyslem Sobotkou předali Ceny rektora za nejlepší publikační výstupy

4. 10. 2012


Dne 3. října 2012 vyhlásil rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., Ceny rektora za nejlepší publikační výstup doktorandské výzkumné práce a Ceny rektora za nejlepší publikační výstupy ČZU v Praze za rok 2011. Ceny slavnostně předal společně s členem správní rady ČZU a senátorem MUDr. Přemyslem Sobotkou v úvodu oficiálního přivítání studentů prvních ročníků doktorských studijních programů v univerzitní aule. více ... »

Premiér Petr Nečas během slavnostního zahájení akademického roku na ČZU přislíbil více peněz kvalitním vysokým školám

2. 10. 2012


Na slavnostním zahájení akademického roku 2012/2013 vysokých škol ČR na ČZU vystoupil předseda vlády ČR Petr Nečas, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala a další představitelé veřejného života a akademické sféry. více ... »

Slavnostní zahájení akademického roku 2012/13 vysokých škol ČR na ČZU

27. 9. 2012


V pondělí 1. října 2012 v 10.00 proběhne v aule ČZU slavnostní zahájení akademického roku 2012/2013 za účasti předsedy vlády ČR Petra Nečase, ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Fialy, primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a samozřejmě představitelů všech vysokých škol v České republice. více ... »

Setkání absolventů ČZU

24. 9. 2012


Večerním společenským setkáním v menze vyvrcholil dne 14. září 2012 program setkání Klubu absolventů. Desítky absolventů Agronomické fakulty, obdobný počet z Provozně ekonomické fakulty a téměř sto bývalých studentů Fakulty mechanizační přivítal rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., který také přítomným poděkoval za dosavadní spolupráci s univerzitou a vyzval k jejímu prohloubení. více ... »

ČZU má nové centrální parkoviště a zrekonstruovanou menzu

13. 9. 2012


Nově vybudované moderní centrální parkoviště P1, které 10. září 2012 spolu s dalšími hosty slavnostně otevřel rektor univerzity, prof. Ing. Jiří Balík, CSc., umožní zavést zcela nový systém parkování na ČZU. Zároveň byl téhož dne zahájen provoz ve zrekonstruované menze ČZU, která se z budovy v nevyhovujícím stavu proměnila v moderní stravovací a společenské zázemí akademické obce univerzity. více ... »

ČZU zaujala návštěvníky výstavy Země živitelka 2012

3. 9. 2012


Všechny fakulty a instituty univerzity včetně školních podniků se na přelomu srpna a září představují na tradičním mezinárodním agrosalonu, který pokrývá celý zemědělsko-potravinářský sektor. více ... »

Českou zemědělskou univerzitu v Praze rozezní symfonie půdy

30. 8. 2012


Kvalita a bezpečnost potravin, nové technologie, tradiční postupy, životní prostředí a šetrné technologie, invazní druhy... Na tyto a na další aktuální témata z oblasti zemědělských, potravinářských a blízkých věd bude zaměřen II. ročník mezinárodního LIFE SCIENCES FILM FESTIVALu (www.lsff.cz), který 30. 8. oficiálně vyhlásil rektor České zemědělské univerzity (ČZU) prof. Ing. Jiří Balík, CSc. na tiskové konferenci uspořádané v rámci prezentace ČZU na veletrhu Země živitelka. více ... »

Londýnský úspěch Barbory Špotákové a dalších sportovců spjatých s ČZU

10. 8. 2012


Na letošních XXX. letních olympijských hrách v Londýně zaznamenala česká olympijská výprava řadu úspěchů včetně zlaté medaile oštěpařky Barbory Špotákové, absolventky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. více ... »

Nejlepší nováčkovská studentská formule je z ČZU

3. 8. 2012


Na dvou významných mezinárodních závodech v pěti dnech formule studentů ČZU prokázala, že patří do evropské špičky. Po úspěšném vstupu do celosvětové vysokoškolské série Formula Student/SAE v anglickém Silverstone čekala na studenty ČZU 18. července 2012 další výzva: závod FS Austria v rakouském Spielbergu. Tým Rebels Racing s monopostem SATURN 6 obsadil 15. místo ve Skid Padu i Autocrossu a dokončením druhého vytrvalostního závodu Endurance v pouhých pěti dnech potvrdilo, že nejlepší česká nováčkovská formule byla postavena na zemědělce. více ... »

Čeští studenti přivezli z biologické olympiády stříbro a bronz

27. 7. 2012


Na 23. mezinárodní biologické olympiádě, která se konala v Singapuru od 8. do 15. července 2012, získala stříbrnou medaili Magdalena Holcová (Gymnázium Botičská, Praha 2), bronzovou medaili vybojovala Lenka Čurnová (Gymnázium Jírovcova, České Budějovice), Eva Vojáčková (Městské víceleté gymnázium, Klobouky u Brna) a také Quang Hiep Bui (Gymnázium Cheb). více ... »

Formule studentů ČZU uspěla na závodech ve Velké Británii

19. 7. 2012


Tým Rebels Racing s formulí SATURN 6 se o víkendu 14. a 15. července 2012 úspěšně zapsal do historie největšího závodu studentských formulí na světě na anglickém okruhu Silverstone. více ... »

Léto na ČZU: žádný "vegáč", ale letní školy

10. 7. 2012


ČZU v létě žije skutečně mezinárodním životem a nejinak tomu bude i v tomto roce. Přijede k nám na 400 zahraničních studentů. Mimochodem přes 100 jich bude opět z USA a přes 60 z Německa. Je dobré tato čísla uvést, protože studenti z USA nebo z Německa jsou zvyklí na kvalitu a tu vyžadují i při studiu v zahraničí. Jejich zájem vyjádřený zmíněnými počty dokazuje, že ČZU takovou kvalitu nabízí. více ... »

Rebels Racing Saturn 6 se připravuje na start!

28. 6. 2012


Tým Rebels Racing třinácti studentů České zemědělské univerzity dnes představil svůj první monopost Saturn 6, se kterým v příštích dnech vyrazí na soutěže studentských formulí do Rakouska, Velké Británie a Maďarska. více ... »

Na Českých akademických hrách získala ČZU devět zlatých medailí

26. 6. 2012


Jedenáctý ročník Českých akademických her se uskutečnil v Brně ve dnech 5. až 10. června 2012. Sportovních soutěží se zúčastnilo 2211 sportovců ze 43 českých vysokých škol a soutěžilo se ve 28 sportovních odvětvích. ČZU reprezentovalo celkem 82 studentů, kteří vybojovali dohromady 9 mistrovských akademických titulů České republiky. více ... »

Petr Bendl ocenil absolventy České zemědělské univerzity

21. 6. 2012


Nejlepší diplomové práce s přesahem do praxe letošních absolventů ČZU ocenil ministr zemědělství Ing. Petr Bendl v rámci slavnostních promocí dne 21. června 2012. Ceny ministra zemědělství obdržely práce zaměřené na vytvoření makroekonomického modelu České republiky (Ing. Martin Gürtler, PEF), hodnocení vlivu zátěže zemědělskými stroji na degradaci půdy (Ing. Karel Sobotka, TF), návrhy nového využití dřevěných prvků u jízdních kol (Ing. Miroslav Bureš, FLD), sledování znečištění prostředí díky výskytu nově objevených druhů lišejníků (Ing. Markéta Michalová, FŽP), sledování náhradních matek u zeber (Ing. Michaela Olléová, ITS) či výzkum prasečích oocytů (Ing. Lenka Jarošová, FAPPZ). více ... »

Petr Bendl předá Ceny ministra zemědělství absolventům České zemědělské univerzity

19. 6. 2012


Nejlepší diplomové práce s přesahem do praxe letošních absolventů ČZU ocení ministr zemědělství Ing. Petr Bendl v rámci slavnostních promocí dne 21. června 2012 od 11 hodin v univerzitní aule. Součástí udělené Ceny ministra je finanční ocenění, které v tomto akademickém roce činí 20 000 Kč pro každého z oceněných absolventů. více ... »

Vyšlo letní číslo zpravodaje Živá univerzita

8. 6. 2012


Druhé číslo univerzitního zpravodaje Živá univerzita představuje nově jmenované profesory, náměstka ministra zemědělství – absolventa ČZU a také nedávno zvoleného předsedu Akademického senátu. Zpravodaj se také vrací ke slavnostnímu jednání Vědecké rady ČZU, na které byly předány diplomy novým docentům a absolventům doktorského studia. Poprvé také letos byly předány Ceny prof. Stoklasy nejlepším doktorandům. více ... »

ČZU zvítězila ve veslařském souboji univerzit

4. 6. 2012


V pátek 1. června 2012 osmiveslice pražské ČZU vyhrála univerzitní závod v rámci prvního dne 99. ročníku pražských Primátorek. Tým ČZU ve složení Petr Buzrla, Matouš Janota, Petr Ouředníček, Jakub Houska, Jan Andrle, Jan a Ondřej Vetešníkovi, Jan Hudeček a kormidelnice Martina Stillerová dorazil do cíle o zhruba půl sekundy před favorizovaným týmem ČVUT. více ... »

ČZU se dohodla s Dopravním podnikem na pokračování využívání karet ISIC v MHD

21. 5. 2012

(aktualizováno 31. 5. 2012)
Česká zemědělská univerzita v Praze uzavřela smlouvu s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, akciovou společností (DPP), která studentům nadále umožní využívat při nákupu kupónů ISIC kartu. více ... »

Chystá se prestižní souboj osmiveslic vysokoškoláků

29. 5. 2012


V pátek 1. června od 18 hodin si družstva pražských vysokých škol změří síly ve veslování na Vltavě. Účast na pražské obdobě The Boat Race (Oxford versus Cambridge) potvrdily ČZU, ČVUT, VŠE, UK a předběžně i tým z univerzity v Cambridge. více ... »

Setkání absolventů ČZU po padesáti letech dne 21.5.2012

24. 5. 2012


Padesát let od ukončení vysoké školy oslavila společně s představiteli fakult a univerzity třetina absolventů tehdejší Vysoké školy zemědělské. více ... »

ČZU poprvé udělila Ceny prof. Stoklasy pro nejlepší absolventy doktorských studijních programů

22. 5. 2012


Dne 21. května 2012 se v aule České zemědělské univerzity v Praze konalo slavnostní zasedání Vědecké rady ČZU. Při této příležitosti předal rektor univerzity, prof. Ing. Jiří Balík, CSc., diplomy novým docentům, absolventům doktorských studijních programů a absolventům programu MBA. V rámci slavnostního jednání byla letos poprvé udělena Cena prof. Stoklasy, která je koncipována jako nejprestižnější ocenění absolventů doktorských studijních programů. více ... »

Erasmus slaví 25. narozeniny rovněž na ČZU

14. 5. 2012


Dvacet pět let od svého vzniku v programu populárního evropského programu podpory studia a stáží v zahraničí vycestovaly téměř 3 miliony mladých Evropanů včetně tisíců českých vysokoškoláků. Kulaté výročí si připomene i ČZU, a to setkáním 16. května od 10.00 do 16.00 hodin v Kruhové hale. více ... »

Jaroslav Uhlíř a vítězky Miss Agro rozjásali tisíce lidí

10. 5. 2012


Dne 9. května 2012 se v pražském Suchdole v areálu České zemědělské univerzity uskutečnil 14. ročník soutěže Miss Agro. Symbolickou šerpu Miss Agro získala Lenka Stančeková z Fakulty životního prostředí ČZU. Vicemiss se staly Radka Šimková z Provozně ekonomické fakulty a Dominika Paclíková z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. více ... »

Miss Agro 2012 už 9. května 2012 v areálu ČZU

4. 5. 2012


Dne 9. května 2012 od 14 hodin se v pražském Suchdole v areálu České zemědělské univerzity uskuteční 14. ročník soutěže Miss Agro. V rámci doprovodného programu vystoupí přední české kapely Mandrage, The Prostitutes, Jaroslav Uhlíř a vítěz suchdolské soutěže studentských kapel iZUN Music Challenge 2012. Návštěvníci také budou moci shlédnout skupinu cheerleaders či taneční exhibice. Vstup na akci je ZDARMA. více ... »

Česká zemědělská univerzita hlásí rekordní počet uchazečů o studium

27. 4. 2012


O studium na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU) má zájem přes 23 tisíc studentů. Oproti loňskému roku se počet přihlášek zvýšil o 15 %. Rostoucí zájem uchazečů se projevil především u prezenční formy studia. více ... »

Dětský koutek ČZU Poníček přivítal první předškoláky

23. 4. 2012


Rektor České zemědělské univerzity (ČZU) prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dnes dopoledne otevřel Dětský koutek ČZU Poníček, který mohou využívat zaměstnanci univerzity. Slavnostního přestřižení pásky se účastnili zástupci vedení univerzity, pracovnice koutku a přihlížely mu první děti předškolního věku, které se následně spontánně rozběhly k hračkám. více ... »

Ústřední kolo Biologické olympiády se letos koná v Brně

16. 4. 2012


"Tvary v živé přírodě" je mottem a zároveň tematickým zaměřením letošního 46. ročníku Biologické olympiády (BiO), jejíž ústřední kolo se koná od 23. do 27. dubna 2012 v Brně. více ... »

Vztyčením májky ČZU v centru Prahy zahájen majálesový Studentský měsíc

10. 4. 2012


Čtvrtý květnový den vyrazí z náměstí před radnicí ve Vodičkově ulici studentský majálesový průvod. Do té doby tam bude stát májka z České zemědělské univerzity, kterou tam umístili studenti vysokých škol. více ... »

Doc. David Herák zvolen předsedou Akademického senátu ČZU

30. 3. 2012


Řádným předsedou Akademického senátu ČZU byl dne 29. března 2012 zvolen doc. Ing. David Herák, který působí na katedře mechaniky a strojnictví Technické fakulty. více ... »

Vyšlo první letošní číslo univerzitního zpravodaje

29. 3. 2012


První číslo univerzitního zpravodaje pod novým názvem Živá univerzita představuje nově jmenované profesory, absolventa - senátora Petra Šilara a úspěšné řešitele projektů. Na předním místě mezi nimi zmíněn i čerstvý nositel Scopus Awards Michal Kuráž. více ... »

Odborníci z ČZU pomáhají zachránit antilopy Derbyho

26. 3. 2012


Čeští odborníci v Senegalu přestěhovali v rámci záchranného programu rekordní počet kriticky ohrožených antilop Derbyho. více ... »

ČZU se bude podílet na vytvoření výzkumného centra v Indonésii

23. 3. 2012


Vybudování výzkumného centra agrotechnologií v oblasti jezera Toba v Indonésii a finanční zajištění studia stovky indonéských studentů na České zemědělské univerzitě jsou dva nejvýraznější výsledky smluv, které 20. března slavnostně podepsali prof. Ing. Jiří Balík, CSc., rektor ČZU, prof. Willi Toisuta, předseda asociace WTA, Ir. Patuan Simatupang, předseda nadace DEL Core foundation, prof. John Titaley, rektor indonéské univerzity SWCU za účasti JE indonéské velvyslankyně Emire Sirgegar. více ... »

Studenti mohou zítra na České zemědělské univerzitě diskutovat s prezidentem ČR i o reformě vysokého školství

7. 3. 2012


Rektor České zemědělské univerzity (ČZU) prof. Ing. Jiří Balík, CSc., požádal prezidenta republiky Václava Klause o rozšíření diskuse následující po plánované odborné přednášce o témata spojená s reformou vysokého školství. Prezident prostřednictvím své kanceláře potvrdil, že „v přednášce se bude věnovat výhradně tématu evropské integrace, nicméně v následné diskusi se otázkám na téma reformy vysokého školství v žádném případě nevyhýbá“. více ... »

Prezident republiky navštívil ČZU

9. 3. 2012


Ve čtvrtek 8. března 2012 ve 13 hodin v nabité aule ČZU uvítal rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., prezidenta Václava Klause a připomněl, že se jedná o první návštěvu prezidenta v novodobé historii univerzity. Václav Klaus vystoupil s plánovanou přednáškou na téma budoucnosti evropské integrace. Následně pak diskutoval se studenty i o reformě vysokého školství. více ... »

Akademická obec ČZU požaduje vyvolání diskuse s prezidentem ČR o reformě vysokého školství

7. 3. 2012


Prezident republiky Václav Klaus vystoupí ve čtvrtek dne 8. března 2012 ve 13 hodin v aule České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Dlouhodobě plánovaná odborná přednáška i následná diskuse se studenty by se měly týkat problematiky, kterou prezident popsal ve své knize Evropská integrace bez iluzí. Otevřeným dopisem se členové Akademické obce ČZU tvořící podstatnou část Akademického senátu ČZU obrátili dne 6. března 2012 na rektora univerzity, aby požádal prezidenta k vyvolání diskuse na téma reformy vysokého školství při příležitosti jeho přednášky na univerzitě. Otevřený dopis je v příloze této zprávy. více ... »

Prestižní cena Scopus Awards míří na ČZU

5. 3. 2012


Čtvrté místo v soutěži Scopus Awards získal Ing. Michal Kuráž, Ph.D. (FŽP) za práci Modelování proměnlivě nasyceného proudění a transportu kontaminantů z úložiště radioaktivního odpadu. více ... »

Vyhlášena cena rektora pro nejlepšího sportovce ČZU

16. 2. 2012


Pod záštitou rektora České zemědělské univerzity prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., vyhlásila katedra tělesné výchovy Cenu rektora pro nejlepšího sportovce ČZU roku 2012. více ... »

Akademická obec ČZU vydala rezoluci k věcným záměrům zákonů o vysokých školách a o finanční pomoci studentům

15. 2. 2012


Dne 14. února se v aule ČZU konalo shromáždění členů akademické obce, které svolal předseda akademického senátu univerzity doc. Ing. David Herák, Ph.D. více ... »

Nadané uchazeče přijme ČZU bez přijímacích zkoušek a navíc obdrží stipendium

16. 1. 2012


Přijetí bez přijímací zkoušky a stipendium až 5000 Kč měsíčně získají talentovaní studenti prvního ročníku ČZU v akademickém roce 2012/13, kteří se umístili na předních místech v předmětových soutěžích. Jde např. o matematickou olympiádu, fyzikální olympiádu, biologickou olympiádu, středoškolskou odbornou činnost a další odborné soutěže garantované MŠMT. více ... »

Vyjadřujeme upřímnou lítost nad úmrtím Václava Havla

21. 12. 2011


V osobě Václava Havla ztrácí naše země muže, jenž se výrazně přičinil o svobodu a suverénní demokracii naší země, kterou dokázal skloubit s příkladným evropanstvím. Prezidentu Václavu Havlovi vděčíme za to, že návrat ke svobodě nebyl provázen násilím, pomstychtivostí a krveprolitím. Jemu vděčíme za probouzení Masarykových ideálů humanitních i Patočkovy péče o duši v nejširších vrstvách naší neblaze normalizované společnosti. Svým životním přístupem Václav Havel zosobňoval člověka, pro kterého pravdivost, svoboda a lidská důstojnost byly natolik cenné, že byl ochoten pro ně riskovat svobodu a pošlapání vlastních práv totalitní mocí. Navždy se tak zapsal do dějin a rádi bychom mu touto cestou vyjádřili poděkování i hluboký respekt. více ... »

Life Sciences Film Festival 2011 ocenil dokumenty o vědcích, filozofech i farmářích

21. 10. 2011


Tvůrci vítězných dokumentů v rámci slavnostního večera dne 19. října 2011 obdrželi ocenění z rukou děkanů fakult, rektora České zemědělské univerzity prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., náměstka ministra zemědělství Ing. Tomáše Šimčíka a zástupce studentů ČZU. více ... »


Univerzitní osmy: velký veslařský souboj čtyř pražských vysokých škol

26. 5. 2011

Metropole a řeka Vltava poprvé 3. června ožijí soubojem Univerzitních osem, v němž se poměří současní i bývalí studenti čtveřice pražských vysokých škol. Posádka České zemědělské univerzity se postaví zástupcům Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického a Vysoké školy ekonomické. více ... »

Dny oteveřených dveří v arboretu v Kostelci nad Černými lesy

23. 5. 2011


Ve dnech 28. a 29. května 2011 bude od 9.00 do 17.00 hodin pro veřejnost zpřístupněno Arboretum Fakulty lesnické a dřevařské v Kostelci na Černými lesy (Truba 839) více ... »

Na ČZU vypukne Miss Agro 2011

9. 5. 2011

V areálu České zemědělské univerzity na pražském Suchdole se dne 11. května 2011 uskuteční 13. ročník tradiční soutěže Miss Agro. V rámci doprovodného programu vystoupí známé kapely XINDL X, MAKO!MAKO, POLEMIC a další. více ... »

Handicraft Traditions of the Czech Rural Areas

20. 4. 2011


Výuka řemeslných činností, seznámení účastníků s kulturními tradicemi českých zemí a aktivity spojené s poznáváním českého zemědělství a přírody budou náplní mezinárodního workshopu pořádaného Institutem vzdělávání a poradenství ČZU. více ... »

„Jeden svět“ zavítá na Českou zemědělskou univerzitu

9. 3. 2011

Devět filmů během tří dnů bude možné shlédnout na ČZU v rámci třináctého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festivalové projekce proběhnou od 14. do 16. března v Aule ČZU. více ... »

Vyhlášen první ročník Life Sciences Film Festival 2011

3. 3. 2011

Smlouvu o pořádání festivalu dnes podepsali rektor České zemědělské univerzity v Praze prof. Ing. Jiří Balík, CSc. a předseda občanského sdružení Harvest Films, o.s., Ing. Petr Alexander, CSc. Tímto krokem ČZU a Harvest Films vyhlašují první ročník mezinárodního soutěžního filmového festivalu s tematikou přírodních věd a udržitelného rozvoje LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL (LSFF), který se bude konat ve dnech 17. – 21. října 2011 v prostorách univerzity v Praze – Suchdole. více ... »

Univerzitní fotosoutěž má své vítěze

21. 2. 2011

Téměř tři měsíce probíhala fotografická soutěž pro studenty, která se těšila nečekanému zájmu, o čemž svědčí 260 přihlášených fotografií 67 účastníků. Autoři deseti vybraných fotografií si odnesli finanční prémie v celkové hodnotě 10 tisíc korun, a dále výrobky a propagační předměty ČZU. více ... »

ČZU oslovuje klipem ze života školy

11. 2. 2011

Dnes na svých webových stránkách zveřejnila ČZU téměř tříminutový klip, který prezentuje univerzitu jako moderní dynamickou vzdělávací instituci v duchu motta „Jsme živá univerzita“. více ... »

ČZU otevírá své brány 21. a 22. ledna 2011

13. 1. 2011

Dny otevřených dveří na ČZU, kde uchazeči mají možnost osobně poznat studijní prostředí fakult a jedinečnou atmosféru areálu, se pro všechny zájemce o studium na České zemědělské univerzitě v Praze budou letos konat v pátek 21. ledna od 8.00 do 15.00 hod. (na některých fakultách do 16.00 hod.) a v sobotu 22. ledna 2011 od 8.00 do 13.00 hod. více ... »

Konference Prosperující olejniny 2010

15. 12. 2010

Pátý ročník konference Agricultura-Scientia-Prosperitas, pod názvem Prosperující olejniny 2010 (nové pohledy, výsledky, poznatky a doporučení) se konal dne 9. prosince 2010 v aule ČZU. Konference byla zaměřena na pěstitelské technologie a nové poznatky k pěstování řepky, máku a ostatních olejnin, dále na ekonomiku a světový trh hlavních olejnin. Součástí přednášky "Téma na přání" byla fyziologie kořenů a výnosy a odborná plodinová a agrotechnická futurologie. více ... »

3rd INTERNATIONAL CONFERENCE "INTELLIGENT TECHNOLOGIES FOR REMOTE VIDEO INFORMATION AND COMMUNICATION ENOVER - INTERVICO 2010"

3. 12. 2010


Ve dnech 12. a 13. října 2010 proběhla na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU "3. Mezinárodní konference o inteligentních technologiích pro vzdálenou video informaci a komunikaci", jako část řešeného projektu ENOVER- INTERVICO 2010 na katedře vodních zdrojů fakulty. Konference je součástí projektu C2, který je podporován MŠMT ČR a vedoucí celého evropského projektu ENOVER je Ing. arch. Z. Rusev, CSc. Akce se zúčastnili přednášející, český výbor ENOVER a hosté z 6 států, z toho ze čtyř zemí EU a ze dvou zemí mimo EU. více ... »

Jmenování nových profesorů České zemědělské univerzity v Praze

7. 12. 2010


Dne 8. prosince 2010 v 15 hodin ve Velké aule Karolina převezmou na návrh Vědecké rady České zemědělské univerzity v Praze z rukou prezidenta České republiky, prof. Ing. Václava Klause, CSc., profesorské jmenovací dekrety doc. RNDr. Petr Koubek, CSc., doc. Dr. Ing. František Kumhála a doc. Ing. RNDr. Ivan Landa, DrSc. Rozhovory s novými profesory přineseme v 5. čísle Zpravodaje ČZU, které vychází 10. prosince 2010. více ... »

XVI. mezinárodní konference Racionální využití hnojiv

30. 11. 2010


25.11.2010 byla v aule ČZU projevy prof. Ing.Václava Vaňka, CSc., předsedy organizačního výboru konference, prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., rektora ČZU, prof. Ing. Pavla Tlustoše, CSc., děkana FAPPZ a Ing. Radka Košála, prezidenta společnosti Agrofert Holding, a.s., zahájena 16. mezinárodní konference Racionální použití hnojiv, zaměřená na úlohu a význam dlouhodobých pokusů ve výživě rostlin. více ... »

Perspektivy mladých vědců

24. 11. 2010


Scientia Pragensis – Den vědy na pražských vysokých školách (oficiální tisková zpráva). V pátek 26. listopadu 2010 se na půdě Vysoké školy ekonomické uskuteční již čtvrtý ročník Dne vědy. Pět pražských vysokých škol zde populárně-naučnou formou představí nejnovější informace ze světa vědy a přiblíží je široké veřejnosti. více ... »

IV. studentská konference ITS

19. 11. 2010


Prof. Ing. Bohumil Havrland, CSc., ředitel Institutu tropů a subtropů, zahájil 19.11 2010 v kongresovém sále Studijního a informačního centra IV. Studentskou vědeckou konferenci ITS, která je již pevně začleněna do výzkumného a vědeckého programu ITS a věrně odráží každodenní vědeckou práci realizovanou na institutu. více ... »

Novým kvestorem ČZU v Praze se stal Ing. Josef Vojáček

3. 8. 2010

Ke dni 1. srpna 2010 byl jmenován do funkce kvestora České zemědělské univerzity v Praze Ing. Josef Vojáček. Zkušenosti v manažerských pozicích získával od roku 1995, a to nejen ve státním podniku Lesy ČR, ale i jako ředitel Vojenských lesů a statků, s.p.
Rektor univerzity, prof. Ing. Jiří Balík, CSc., přeje nově jmenovanému kvestorovi úspěšné působení při rozvoji ČZU v Praze. více ... »

75 let od založení Školního lesního podniku v Kostelci nad Černými lesy (ŠLP)

15. 10. 2010

ŠLP je účelovým zařízením ČZU v Praze. Vznikl v roce 1935 pro potřeby tehdejší Vysoké školy zemědělského a lesního inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze. V současné době podnik hospodaří na cca 6 900 ha lesní půdy, pod jeho správu patří rybníky a zastavěné plochy o výměře 117 ha. Lesní porosty patří do přírodní lesní oblasti Středočeská pahorkatina. Hospodaření v lesích je podřízeno účelovému poslání, podnik jako univerzitní pracoviště podporuje pedagogickou činnost a realizaci výzkumných úkolů ČZU. více ... »

Ing. Jiří Boháček ukončil své působení ve funkci kvestora

3. 8. 2010

Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., jménem vedení univerzity poděkoval Ing. Boháčkovi za jeho práci a za vysokou úroveň řízení hospodaření a vnitřní správy ČZU v Praze.
Důležitou funkci kvestora univerzity zastával Ing. Jiří Boháček v letech 2003 až 2010. VÍCE více ... »

Životní jubileum prof. Jiřího Marečka

19. 7. 2010

Profesor J. Mareček, tvůrce areálu ČZU (VŠZ) oslavil významné životní jubileum.VÍCE více ... »

Předsedou Akademického senátu ČZU v Praze zůstává Jiří Remeš

20. 1. 2010

PRAHA (19.1.2010) - Členové Akademického senátu České zemědělské univerzity v Praze na svém prvním zasedání v roce 2010 volili ze svého středu předsedu. V tajných volbách byl šestnácti z dvaadvaceti přítomných senátorů v prvním kole zvolen uznávaný odborník přes pěstování lesů, pedagog z Fakulty lesnické a dřevařské, doc. Ing. Jiří Remeš, Ph.D., který ve funkci prvního muže v senátu pokračuje již třetím rokem.
Více informaci naleznete zde více ... »

Semináře pro zemědělce (9 termínů)

2. 11. 2007

Zásady správné zemědělské praxe - změny v českém zemědělství po roce 2009 - semináře zaměřené na:
• welfare hospodářských zvířat
• problematiku tvorby a údržby zemědělské krajiny
• diverzifikaci zemědělských aktivit více ... »

Konference „Venkov a jeho rozvoj“

9. 5. 2008

Konference se uskuteční dne 5.6.2008 v kongresovém sále SIC České zemědělské univerzity v Praze (Kamýcká 129, Praha 6), uzavírka přihlášek 23.5.2008 více ... »

Doktorand naší fakulty reprezentoval na olympiádě ve Vancouveru (16.místo).

4. 2. 2010

Mnoho úspěchů mu popřál osobně pan rektor, pan děkan a jeho školitel. Sportovní úspěch Ing. Ondřeje Kozlovského jsme sledovali v závodě 26. a 27. února 2010. více ... »

Švýcarskem po stopách změn klimatu 26.10. - 30.10.2009

23. 10. 2009

Vernisáž výstavy proběhne 26.10. 2009 ve 14.00 hod za přítomnosti švýcarského velvyslance J.E. Jeana-Françoise Kammera.

Panelová diskuze na téma: Dopady klimatických změn na složky životního prostředí aula - 14.30 hod více ... »

Rektorem ČZU v Praze byl zvolen profesor Jiří Balík

13. 10. 2009

Senátoři devětadvacetičlenného akademického senátu České zemědělské univerzity v Praze na svém zasedání 13.10.2009 zvolili nového rektora univerzity, kterým je současný prorektor ČZU v Praze, prof. Ing. Jiří Balík, CSc., z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů.
Více informaci naleznete zde více ... »

Mezinárodní konference "Venkov je náš svět"

29. 1. 2008

Konference v Kutné Hoře 16.4. - 18.4.2008 , Český venkov v evropském kontextu. Registrace do konce února 2008 http://pef.czu.cz/~soclab více ... »

210 minut s kandidáty na rektora ČZU v Praze

9. 10. 2009

PRAHA (8.10.2009) - Událost roku 2009 čeká Českou zemědělskou univerzitu v Praze právě v těchto dnech. Na okraji hlavního města v ojedinělém vysokoškolském areálu v Praze v Suchdole probíhají přípravy na volbu rektora univerzity.
Pro více informací klikněte ZDE. více ... »

NA ČZU SE DISKUTOVALO O TRANSATLANTICKÉ ÚMLUVĚ

30. 3. 2016

Dopady Transatlantické úmluvy (TTIP) na zemědělství a kvalitu potravin bylo tématem veřejné diskuse, která proběhla 29. března v Kruhové hale ČZU za účasti politiků i zástupců nevládních organizací a odborných svazů. více ... »

Na ČZU se diskutovalo o Transatlantické úmluvě

30. 3. 2016

Dopady Transatlantické úmluvy (TTIP) na zemědělství a kvalitu potravin bylo tématem veřejné diskuse, která proběhla 29. března v Kruhové hale ČZU za účasti politiků i zástupců nevládních organizací a odborných svazů. více ... »

ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking

8. 3. 2016

Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí. více ... »

17. 2. 2016

více ... »

Dřevařský pavilon FLD se otevřel studentům a výzkumným pracovníkům

28. 1. 2016


více ... »

15. 12. 2015

více ... »

Fórum ČZU: Guvernér ČNB diskutoval se studenty

20. 11. 2014


Veřejná diskuse v rámci cyklu Fórum ČZU, která se uskutečnila 19. listopadu 2014, se zaměřila na konkurenceschopnost české ekonomiky a roli ČNB a komerčních bank. Před zaplněným Klubem C diskutovali guvernér ČNB Ing. Miroslav Singer, hlavní ekonom banky roku ČSOB Ing. Martin Kupka a komentátor Hospodářských novin Petr Fischer. Diskuse byla on-line přenášena na webové stránky ČZU, kde ji sledovali další desítky zájemců. více ... »

Oznámení o změně doručování rozhodnutí o vyměření poplatku

28. 11. 2013

více ... »

Jiří Balík opět zvolen rektorem České zemědělské univerzity

8. 10. 2013


Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU byl dne 8. října 2013 Akademickým senátem České zemědělské univerzity v Praze zvolen rektorem pro funkční období 2014–2018. Dvaatřicetičlenný senát na svém zasedání vybíral ze dvou kandidátů a zvolil dosavadního rektora ČZU. více ... »

Autoři nejlepších disertačních prací obdrželi ceny ministrů

7. 10. 2013


Jménem ministra životního prostředí předal 2. října 2013 v aule České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) náměstek ministra Ing. Tomáš Tesař spolu s rektorem ČZU prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., Ceny ministra životního prostředí za vynikající disertační práce s přínosem pro životní prostředí. Vzápětí pak během slavnostního zahájení školního roku studentů prvního ročníku doktorských studijních programů ocenil vynikající práce s přínosem pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství Cenou ministra zemědělství náměstek ministra Ing. Stanislav Kozák. více ... »

Korunku Miss Agro 2013 získala Klára Paletová

17. 5. 2013


Přes deset tisíc diváků sledovalo v úterý 14. května 2013 patnáctý ročník Miss Agro. V soutěži krásy a důvtipu 12 finalistek-studentek České zemědělské univerzity v Praze zvítězila Klára Paletová (Fakulta lesnická a dřevařská), první vicemiss 2013 se stala Daniela Brožová (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů) a druhou vicemiss 2013 Šárka Hulinková (Provozně ekonomická fakulta). více ... »

Hlavní kontakty

31. 12. 2010

více ... »

14. ročník konference Biomasa a energetika 2010

24. 11. 2010


Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., rektor ČZU v Praze úvodním slovem slavnostně zahájil již 14. ročník konference Biomasa a energetika 2010, která se konala dne 23.11 2010 v aule ČZU. více ... »

Začal akademický rok 2010/2011

1. 10. 2010

Dne 27. září 2010 byl na České zemědělské univerzitě v Praze zahájen akademický rok 2010/2011.

Více informaci naleznete zde více ... »

Zasedání vědecké rady ČZU

25. 5. 2010

Slavnostní veřejné zasedání vědecké rady ČZU v Praze se konalo 24. května 2010 od čtrnácti hodin v prostorách auly. Při této příležitosti byly předány diplomy 17 docentům, 65 absolventům doktorandského studia a 9 studentům, kteří absolvovali kurz MBA. Diplomy předal úspěšným absolventům České zemědělské univerzity v Praze rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc. více ... »

Miss agro pro rok 2010

13. 5. 2010

Vítězkou dvanáctého ročníku Miss agro, který se konal dne 12. května 2010 v areálu ČZU, se stala třiadvacetiletá studentka Provozně ekonomické fakulty (PEF) Aneta Sychrová. První vicemiss se stala jednadvacetiletá Šárka Lakotová, která je také studentkou PEF. Ocenění Miss sympatie a zároveň třetí nejkrásnější dívky ČZU obdržela dvaadvacetiletá Šárka Syrová z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ). více ... »

Pozvánka na přednášku: Připoutejte se" - nestálost cen a finanční nestabilita v kontextu SZP

4. 3. 2009Při příležitosti předsednictví České republiky v Radě EU
si Vás dovolujeme pozvat na přednášku

členky Evropské komise zodpovědné za oblast zemědělství a rozvoje venkova

paní MARIANN FISCHER BOEL

na téma

"Připoutejte se" - nestálost cen a finanční nestabilita v kontextu SZP

za účasti ministra zemědělství České republiky

pana PETRA GANDALOVIČE.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 12. března 2009 od 16,00 hod. v Kongresovém sále Studijního a informačního centra ČZU.
více ... »

Pozvánka na seminář: Prezentace TIC ČVUT

18. 11. 2008

Seminář se bude konat dne 5.12.2008 na Technické fakultě ČZU. více ... »

Pozvánka na seminář: Inovační podnikání - řízení inovací

13. 11. 2008

Pozvánka na odborný seminář katedry řízení "Inovační podnikání - řízení inovací" více ... »

Den vědy na pražských vysokých školách

21. 10. 2008

Dne 21. listopadu 2008 se koná Den vědy na pražských vysokých školách. Více informací na www.sciprag.cz více ... »

Vinařské středisko Mělník - Chloumek: OBLASTNÍ VÝSTAVA VÍN

7. 3. 2007

Tradiční soutěž a výstavu vín z vinařské oblasti Čechy, která je putovní, v letošním roce přivítá Vinařské středisko Mělník - Chloumek, Školního zemědělského podniku v Lánech. více ... »

 
page foot