| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English
O ČZU Fakulty a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Absolventi Aktuality

AKTUÁLNĚ

NAZV ZEMĚ - vyhlášení 1. veřejné soutěže
27. 7. 2016 Národní agentura pro zemědělský výzkum (MZe) vyhlásila soutěž v programu aplikovaného výzkumu ZEMĚ 2017-2025.
Česká zemědělská univerzita v Praze spouští nové internetové stránky
28. 6. 2016 Dne 1. července 2016 spouští Česká zemědělská univerzita v Praze nové internetové stránky. Budou klást důraz na maximální přehlednost a jednoduchost struktury s respektem k technickým požadavkům a trendům moderních internetových prezentací.
Vynikající absolventi ČZU obdrželi Ceny ministra životního prostředí
27. 6. 2016 Jménem ministra životního prostředí Richarda Brabce předal dne 22. června v aule České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) první náměstek MŽP Ing. Vladimír Dolejský, Ph.D., ceny za vynikající diplomové práce s přínosem pro životní prostředí.
Ministerstvo zemědělství ocenilo diplomové práce studentů ČZU s praktickým přínosem
15. 6. 2016 Cenu ministra zemědělství za vynikající diplomovou práci s významným dopadem na zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství a ochranu krajiny a přírodních zdrojů se zaměřením na praxi předal dne 14. června absolventům České zemědělské univerzity v Praze náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce komodit, výzkumu a poradenství Ing. Jiří Šír.
Zahradní slavnost pro absolventy
13. 6. 2016 Více než pět set absolventů ČZU, kteří promovali v letech 2001 až 2005, a jejich rodinných příslušníků se sešlo na Zahradní slavnosti, která se konala 11. června odpoledne v areálu ČZU v Praze Suchdole.
Studenty vytvořené aplikace pomáhají chránit přírodu
2. 6. 2016 Záchrana živočichů každoročně ohrožených při senosečích bude jednodušší. Dobrovolníkům, zemědělcům a myslivcům ji usnadní nová mobilní aplikace, kterou naprogramovali studenti České zemědělské univerzity v Praze.
Miss Agro 2016 se stala Lada Pařízková
12. 5. 2016 Volbou královny ČZU v úterý 10. května vyvrcholil festival Miss Agro 2016. Krásné počasí přilákalo do areálu České zemědělské univerzity v Praze během odpoledne a večera několik tisíc návštěvníků, kteří za doprovodu hudebních skupin Sto zvířat, Buty nebo Mydy Rabycad, vytvořili skvělou atmosféru.
Miss Agro 2016 již zítra!
9. 5. 2016 Finále jedné z největších studentských akcí v Praze – festivalu Miss Agro 2016 – se uskuteční v areálu České zemědělské univerzity v Praze Suchdole zítra od 14:00 hodin. Hlavní program začíná v 16:00, vstup volný.
Nový ročník Life Sciences Film Festivalu na startu
14. 4. 2016 Již dnes můžete přihlásit svůj film na 6. ročník festivalu LSFF, který proběhne ve dnech 17. – 23. října 2016. Soutěžit můžete o Velkou cenu LSFF dotovanou 3000 Eury či o některou z osmi dalších cen.
Rektor ČZU ocenil vynikající pedagogy
1. 4. 2016 V úvodu tradičního velikonočního koncertu České zemědělské univerzity, který se konal 30. března, rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s předsedou Akademického senátu ČZU Ing. Zdeňkem Votrubou, Ph.D., předal Ceny rektora za pedagogickou činnost pro rok 2016.
Na ČZU se diskutovalo o Transatlantické úmluvě
30. 3. 2016 Dopady Transatlantické úmluvy (TTIP) na zemědělství a kvalitu potravin bylo tématem veřejné diskuse, která proběhla 29. března v Kruhové hale ČZU za účasti politiků i zástupců nevládních organizací a odborných svazů.
ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking
8. 3. 2016 Česká zemědělská univerzita v Praze se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí.
Ministr Richard Brabec a rektor ČZU Jiří Balík ocenili nejlepší mobilní aplikace
17. 2. 2016 Záchrana živočichů ohrožených každoročně při senoseči bude v letošní sezóně jednodušší. Usnadnění přinese dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům sada mobilních aplikací vyvinutých k loni spuštěnému portálu SENOSEC.CZU.CZ.
Dřevařský pavilon FLD se otevřel studentům a výzkumným pracovníkům
28. 1. 2016 Dnes 28. ledna 2016 byl za účasti představitelů veřejného života i akademické sféry z České republiky i zahraničí slavnostně otevřen Dřevařský pavilon Fakulty lesnické a dřevařské ČZU.
Časopis Science upozornil na práci českých ochránců
7. 1. 2016 Vědci z ČZU se podílejí na unikátním projektu, v jehož rámci se loni v bývalém vojenském prostoru Milovice – Mladá objevili divocí koně, zubři a také zpětně šlechtění pratuři pocházející z Nizozemí. Projekt ocenil i prestižní vědecký časopise Science ve svém prosincovém vydání.
Nové Mezifakultní centrum environmentálních věd potvrzuje dynamický rozvoj ČZU
17. 12. 2015
Za účasti předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, ministra zemědělství Mariana Jurečky, kardinála Dominika Duky, náměstka ministra školství Stanislava Štecha, náměstka ministra životního prostředí Vladimíra Dolejského a dalších vrcholných zástupců ministerstev, primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, předsedy České konference rektorů a rektora Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, a vedení České zemědělské univerzity v Praze bylo dne 16. prosince 2015 ve 12 hodin slavnostně otevřeno Mezifakultní centrum environmentálních věd II.
Začíná nové funkční období dvou děkanů ČZU
15. 12. 2015 Akademický senát Fakulty lesnické a dřevařské do čela fakulty opět zvolil prof. Ing. Marka Turčániho, PhD. Akademický senát Fakulty životního prostředí vybral dosavadního proděkana prof. RNDr. Vladimíra Bejčka, CSc.
Study in Prague – veletrh pražských veřejných vysokých škol se blíží!
15. 12. 2015 Prezentace nabídky bakalářských a víceletých magisterských studijních oborů 8 pražských veřejných vysokých škol studentům středních škol proběhne 14. ledna na VŠE.
Kdo je sportovcem roku ČZU?
4. 12. 2015 Vítězem ankety Sportovec roku ČZU pro rok 2015 se stala Veronika Vojtová z Fakulty životního prostředí, která se věnuje kanoistice a vodnímu slalomu.
Modernizace farmy v Rudě
1. 12. 2015
Dne 30. listopadu 2015 byla za účasti vedení univerzity, vedení Školního zemědělského podniku ČZU, zástupců dodavatele i místní samosprávy slavnostně přestřižena páska nové stáje pro dojnice včetně dojírny a též rekonstruované porodny.
Partneři univerzity

ECTS - Information Package / Course Catalogue

ELLS Memberpage foot